Droga powrotna Prokicia. Piłkarz GieKSy odejdzie do Stali Mielec

Serbski napastnik ekipy z Bukowej latem 2016 zamienił Mielec na Katowice. Wkrótce wróci jednak na Podkarpacie.

- „ćwierknięcie” tej treści opublikował w środowy wieczór znany z oznajmiania transferowych wieści na tym serwisie społecznościowym twitterowicz „janekx89”. Jako że wiele z jego wpisów znajdowało później odzwierciedlenie w faktach, tenże wywołał emocje wśród fanów GKS-u Katowice. Tym bardziej, że serbskiemu piłkarzowi kontrakt przy Bukowej rzeczywiście ma wygasnąć 30 czerwca br. Miał więc prawo pod już teraz - z półrocznym wyprzedzeniem - związać się umową z nowym pracodawcą.

Najlepsza, na jaką stać GKS

I faktycznie będzie nim Stal. „Jestem za granicą” - napisał krótko sam zawodnik, kiedy chcieliśmy go zapytać o jego pomysł na kolejne etapy przygody piłkarskiej. Rąbka tajemnicy uchylił - choć początkowo wątpliwości nie rozwiał - agent zawodnika. - Andreja ma oferty z trzech klubów, wszystkie trzy rozważamy - mówił nam Jakub Schlage w środowy wieczór. Zaznaczał, że w tym gronie jest i mielecka Stal, i GKS Katowice. Katowiczanie - o tym już informowaliśmy, potwierdzając ten fakt u dyrektora sportowego - złożyli Prokiciowi ofertę przedłużenia kontraktu. - Z pewnością była najlepsza, na jaką w tym momencie GKS stać. Na razie jednak nie dostaliśmy jeszcze konkretnej odpowiedzi na nią - przyznawał równolegle Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy klubu z Bukowej.
- GKS jest wciąż głównym klubem, który bierzemy pod uwagę - deklarował cytowany wyżej menedżer piłkarza.
Wydawało się więc, że sprawa pozostaje otwarta.

Mieleckie oświadczenie

Ale już parę godzin później nastąpił niespodziewany zwrot, stawiający pod znakiem zapytania wiarygodność przynajmniej jednego rozmówcy (i bynajmniej nie chodzi tu o dyrektora GKS-u). „Bardzo miło nam poinformować, że Klub FKS Stal Mielec skorzystał z możliwości podpisania na nowy sezon 2018/2019 trzyletniego kontraktu z Zawodnikiem Andreja Prokić! Nasz Klub podjął także starania w sprawie pozyskania Andrei już w zimowym okienku transferowym trwającego sezonu 2017/2018” - poinformował mielecki klub (pisownia oryginalna) na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Przypadek indywidualny

GKS - zgodnie ze słowami Tadeusza Bartnika - nie ma gotowej strategii GieKSy na wypadek takowego „kontraktu wyprzedzającego” Serba.- Każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie - zadeklarował dyrektor, gdy spytaliśmy, czy klub w takich okolicznościach wyraziłby zgodę na odejście piłkarza już tej zimy. Pytanie jest zasadne: dwa lata temu GKS zgodził się na odejście Rafała Pietrzaka do Wisły Kraków właśnie w zimowym okienku transferowym, gdy obrońca podpisał z „Białą gwiazdą” umowę mającą obowiązywać od lipca 2016. Krakowianie wyłożyli wówczas za niego pewną kwotę odstępnego.

Problem paszportowy

Przypomnijmy, że Serb w Mielcu występował w sezonie 2015/16, jeszcze w II lidze. Był wówczas jednym z asów w talii Janusza Białka: w 32 meczach strzelił 12 bramek, zostając najlepszym snajperem swej ekipy. Po przeprowadzce do Katowic do tamtej skuteczności już nie nawiązał: w ub. sezonie strzelił siedem bramek, w tym - dwie. Na dodatek - po zaangażowaniu zimą 2017 Armina Cerimagicia - na sytuację Prokicia w klubie wpływ miał też przepis związkowy o możliwości przebywania na boisku tylko jednego zawodnika z paszportem pozaunijnym. Co prawda Andreja - który w Polsce przebywa już od ponad siedmiu lat i założył tu rodzinę - złożył już wiele miesięcy temu wniosek o polskie obywatelstwo, na razie wciąż jednak czeka na jego rozpatrzenie. Piotr Mandrysz (a wcześniej - Jerzy Brzęczek) - musiał więc każdorazowo wybierać między Serbem a Bośniakiem. Stąd zapewne liczba występów nie dająca Pokiciowi wystarczającej satysfakcji... Inna rzecz, że w kadrze Stali jest Brazylijczyk Leandro; gdyby więc Serb do Mielca przeprowadził się już tej zimy, problem miałby Zbigniew Smółka.

 

Komentarze (8)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
4 sty 11:35 użytkownik ~Kibic napisał
Przepraszam czy chodzi o ten ŚMIESZNY KLUBIK KTÓRY GRA JUŻ TYLE LAT NA ZAPLECZU EKSTRAKLASY HA HA HA HA HA
Widzisz palancie...
GieKSa ma szanse dostać za niego ok. połowę wartości i tym samym pozbyć się balastu drugiego zawodnika spoza Unii eur. otwierając drogę Cerimagićovi do możliwości gry w całym meczu. A wy p(i)astuchy za swojego Herberta który odchodzi nic nie dostaniecie i zostaną wam sami emeryci jak "szklany" Badia i "krzywa noga" Vasiliev, ha ha ha ha ha.......
4 sty 13:06 | ocena:67%
Liczba głosów:9
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Z braku laku na razie nikim nie trzeba go zastępować.
W GieKSie jest Gonzo który ostatnio mało strzelił bo nie dostawał szansy do grę a jak teraz zacznie być systematycznie wpuszczany jako podstawowy zawodnik to na bank się rozstrzela jak robił to dawniej i tego mu życzę.
4 sty 13:18 | ocena:67%
Liczba głosów:9
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Sprzedać im tego nieudacznika już teraz i odzyskać część straconej kasy.
4 sty 09:27 | ocena:82%
Liczba głosów:11
82%
18%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii