Hertha Berlin chce piłkarza Ruchu!

Przemysław Bargiel
 fot. Ruch Chorzów  /  źródło: SPORT

15-letni Przemysław Bargiel w listopadzie przebywał na treningach w stolicy Niemiec. Berlińczycy byli nim zachwyceni.

Przemysław Bargiel to kolejny wielki talent z Akademii Piłkarskiej „Niebieskich”. Trener Waldemar Fornalik zdecydował się zabrać go na zgrupowanie na Cypr. - Myślałem, że zacznę trenować z rezerwami, ale jak podpisałem profesjonalny kontrakt, to pan wiceprezes Mirosław Mosór powiedział mi, że polecę do Nikozji. Byłem w szoku. Piętnastolatek jedzie na obóz. Super! - relacjonuje podekscytowany chłopak, który przerasta swoich rówieśników.

 

Urodzony w 2000 roku chłopak mierzy 178 cm i waży 68 kg. - Zdarzają się rówieśnicy wyżsi ode mnie, ale i tak jestem dosyć wysoki jak na swój wiek, bo w tym roczniku średnia to 150,160 cm wzrostu - przyznaje ofensywny pomocnik. - Ale w starciach z seniorami nie jest mi łatwo. Piłkarsko nie ma problemu, ale gorzej fizycznie - dodaje.

 

Bargiel w Nikozji wystąpił we wtorek w pierwszym sparingu „Niebieskich” z litewskim Atlantasem Kłajpeda. Wszedł na ostatnie 5 minut i grał bardzo dojrzale jak na swój wiek. - Czy to perła? Lepiej nie będę mówił, że tak jest, bo jeszcze ktoś nam go podkradnie - przyznaje Rafał Grodzicki.

 

Bardzo możliwe, że 15-latek wkrótce opuści Cichą, bo w listopadzie był na sprawdzianach w Berlinie. - To nie były testy, ale po prostu pojechałem tam, aby sprawdzić się na tle tamtejszych piłkarzy. Spędziłem w Hercie tydzień, a wyjechałem oczywiście za zgodą klubu. Ćwiczyłem z rocznikami starszymi o dwa lata. Niemieccy trenerzy mnie chwalili. Młodzi trenują tam po trzy, cztery razy dziennie, czyli miałem co robić. Na odchodne usłyszałem, że Hertha chętnie by mnie widziała w swojej szkółce, ale dla mnie najważniejszy jest teraz Ruch - tłumaczy.

 

Piłkarzem interesują się również inne kluby niemieckie oraz angielskie, a jego menedżerem jest Bartłomiej Bolek, który niedawno wytransferował 16-letniego Kamila Grabarę do Liverpool FC.

 

Z tej samej kategorii