Goncerz: Wierzę w ten zespół

GKS KATOWICE - MKS KLUCZBORK
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Dziś kibice GKS-u Katowice mają ogromne powody do zadowolenia. Najlepszy snajper drużyny z Bukowej, Grzegorz Goncerz, podpisał 3,5-letnią umowę. - W piłce seniorskiej ten klub dał mi najwięcej, dlatego jestem dumny, że mogłem dziś złożyć podpis pod kontraktem - stwierdził napastnik.

- Jestem bardzo szczęśliwy - powiedział zaraz po podpisaniu kontraktu 27-latek. - Wierzę w ten zespół. Naszym celem jest powrót do ekstraklasy. Jest, owszem, jeszcze wiele do zrobienia ale wierzę, że przy trenerze Brzęczku i tej grupie osób, jaka siedzi w szatni możemy w niedalekiej przyszłości tego dokonać. Nic tylko się rozwijać - podkreślił zawodnik.

Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie grać w innym klubie niż ten. W piłce seniorskiej dał mi najwięcej i jestem dumny, że mogłem dziś złożyć podpis pod kontraktem - przyznał popularny "Gonzo".

GKS w rudzie wiosennej od pierwszej kolejki chce jak najszybciej włączyć się w walkę o awans do Ekstraklasy. Póki co katowiczanie są na ósmym miejscu i tracą do liderującej Wisły Płock 10 punktów. Ich pierwszym rywalem będzie Arka Gdynia. - Jeśli z Arką udałoby się nam zwyciężyć, to potem otwiera nam się fantastyczna droga do tego, by tych punktów trochę uzbierać. W tej lidze każdy może wygrać, a my wierzymy, że mocno w niej namieszamy - deklaruje napastnik, którego celem jest powtórzenie wyczynu sprzed roku, a więc zdobycie korony króla strzelców I ligi.

- To byłoby dla mnie coś wyjątkowego, bo od dłuższego czasu nikomu nie udało się tego dokonać. Ale do tego jeszcze daleka droga. Musi być zdrowie i odpowiednia forma - zaznacza Goncerz.

Zawodnik przyznał, że z jego decyzji zadowolona jest również małżonka. - Ona jest również bardzo szczęśliwa. Bardzo dobrze czuje się w Katowicach. Tutaj narodził się nasz syn, więc jesteśmy emocjonalnie związani z tym miastem- zakończył Grzegorz Goncerz.

Z tej samej kategorii