Nowy stadion w Chorzowie na 16 tysięcy widzów? W czwartek głosowanie

Radni Chorzowa podczas najbliższej sesji (już w czwartek) będą głosować nad propozycją prezydenta, która mocno przyspieszyłaby prace nad budową nowego stadionu.

sesja zdjeciowa pilkarzy Ruchu Chorzow
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Temat powstania nowego stadionu w Chorzowie ciągnie się już od kilku lat. Podczas gdy w wielu polskich miastach jak grzyby po deszczu rozrastały się nowe piłkarskie areny, "Niebiescy" wciąż są skazani na grę na wysłużonym obiekcie. Dwa lata temu pokazano makietę nowego stadionu, który miał powstać w miejsce starego na ulicy Cichej. Z kolei w marcu prezes Janusz Paterman poinformował, że miasto otrzymało pozwolenie na budowę stadionu.

 

W czwartek na sesji Rady Miasta pod głosowanie trafi propozycja prezydenta Chorzowa dotycząca przekazania środków do spółki miejskiej na wyłonienie inżyniera kontraktu, który będzie nadzorował budowę obiektu. Do jego zadań będzie należał m.in. nadzór techniczny nad jakością wykonania robót budowlanych i nad sporządzaną dokumentacją. Jeśli radni poprą ten wniosek, będzie można mówić o oficjalnym rozpoczęciu kolejnego etapu inwestycji.

 

- Projekt jest już gotowy, otrzymaliśmy też pozwolenie na budowę. Teraz czas przejść do konkretów i ustalić harmonogram budowy – wyjaśnia Andrzej Kotala.

 

Nowy obiekt ma pomieścić 16 tysięcy widzów. - Budowa prowadzona będzie etapami, a jej tempo zależeć będzie od finansów miasta. Jeszcze raz podkreślam, że nie rezygnujemy z innych ważnych inwestycji w Chorzowie - dodał Kotala. Przy okazji wykluczono definitywnie możliwość rozgrywania meczów Ruchu na Stadionie Śląskim. Powodem takiej decyzji są wysokie koszty wynajmu oraz kalendarz wydarzeń, który nie uwzględnia terminu ligowych rozgrywek. 

Komentarze (19)

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanUżytkownik anonimowy
~Jan :
No photo~JanUżytkownik anonimowy
Dalsze finansowanie prywatnego tRupa , kabaretu ciąg dalszy.
26 wrz 17 15:55 | ocena:72%
Liczba głosów:18
72%
28%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
~zgredek :
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
na jeden karnet wziąłem chwilówkę, ale dwóch to już nie kupię
26 wrz 17 13:32 | ocena:71%
Liczba głosów:14
71%
29%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~CHOrZÓW CENTrUMUżytkownik anonimowy
~CHOrZÓW CENTrUM :
No photo~CHOrZÓW CENTrUMUżytkownik anonimowy
16 tys. sm. R .odów to nawet przez cały sezon na wszystkich meczach nie uzbieracie na Toi Toi Arenie przy cichej !
26 wrz 17 20:15 | ocena:64%
Liczba głosów:11
64%
36%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii