Marcin Radzewicz odchodzi z GKS-u Tychy

Klub z ulicy Edukacji nie przedłuży kończącej się z końcem grudnia umowy z Marcinem Radzewiczem. 37-letni skrzydłowy występował w GKS-ie Tychy 3,5 roku.

GKS Tychy - Stal Mielec
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Doświadczony pomocnik jesienią zaliczył 17 występów i strzelił 1 gola. Odkąd Jurija Szatałowa na stanowisku trenera zastąpił Ryszard Tarasiewicz, rudowłosy skrzydłowy był jednak zmiennikiem. Zaliczył kilka wejść z ławki, w 90 minucie uratował nawet tyszanom remis w Częstochowie, ale do wyjściowego składu nowy szkoleniowiec desygnował go tylko raz – w Opolu, zmieniając już po I połowie.

 

- Cały czas wspólnie analizujemy sytuację w drużynie, odbyliśmy już wiele rozmów z zawodnikami. Pożegnanie z Marcinem to pierwsza z decyzji, w zgodzie podaliśmy sobie rękę i podziękowaliśmy za ten cały okres. W najbliższych dniach z pewnością zapadną kolejne decyzje - powiedział prezes GKS-u Tychy, Grzegorz Bednarski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

Łącznie w GKS Tychy popularny "Radza" rozegrał 109 meczów i strzelił 7 bramek. W sezonie 2015/16 wywalczył z tyskim zespołem awans do I ligi.

 

- Dziękujemy Marcinowi za godne reprezentowanie zielono-czarno-czerwonych barw, bo przez te kilka lat gry w Tychach zostawił na boisku sporo zdrowia. Jestem przekonany, że wiosną zobaczymy go jeszcze na ligowych boiskach - dodał Krzysztof Bizacki, doradca zarządu ds. sportowych.

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~KorwinUżytkownik anonimowy
~Korwin :
No photo~KorwinUżytkownik anonimowy
Dzięki za godne reprezentowanie tyskich barw, za poważne traktowanie swojej pracy na boisku. Jeden z niewielu a wiele razy jedyny który "przybijał piątki" po meczu kibicom . Z tych 7 bramek dla mnie najważniejsza ta z GKS Katowice z poprzedniego sezonu. Będą tego piłkarza dobrze wspominał a dla młodych zawodników naszego Klubu jego postawa powinna być wzorem sportowca.
15 gru 17 15:36 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~tUżytkownik anonimowy
~t :
No photo~tUżytkownik anonimowy
Szkoda go. Marcin pamiętamy ile zdrowia zostawiłeś na boisku !
15 gru 17 15:44 | ocena:100%
Liczba głosów:5
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Tyski73Użytkownik anonimowy
~Tyski73 :
No photo~Tyski73Użytkownik anonimowy
Dzięki Marcin za ambicja i zaangażowanie.
15 gru 17 18:58 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii