Dziewczyny górą!

Po raz pierwszy - co wyraża skalę przemian w GieKSie, czyli wielosekcyjność - plebiscyt tkwiący swymi korzeniami w środowisku futbolowym, tak naprawdę piłkarzy z Bukowej pozostawił... nieco ma marginesie.

Pilka nozna. Nice I liga. GKS Katowice. Zlote Buki. 11.12.2017
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

W poniedziałkowy wieczór swój finał znalazła 10. już edycja Złotych Buków - plebiscytu powołanego do życia przez kibiców GKS-u Katowice, honorującego najlepszych sportowców tego klubu w minionych 12 miesiącach. Uroczystość - z natury przecież radosna, zwłaszcza dla wszystkich wyróżnionych, co było zresztą słychać w ich wystąpieniach - zaczęła się cokolwiek zaskakująco: od ziarnka gorczycy (czy też łyżki dziegciu) w beczce z miodem. - Szachiści - mistrzowie Polski - swymi wynikami ratują honor GKS-u - Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic, otwierając galę, przemówił ze sceny treściwie, przypominając dobitnie: - Nie brak nam sukcesów na polu kultury, ale tych sportowych trochę brak...
- Jestem przekonany, że najpóźniej na 12. gali będziemy się cieszyć z osiągnięciu celu - trochę „zaocznie” odpowiadał mu były już prezes GKS-u, Wojciech Cygan, nawiązując oczywiście do wymarzonego przez wszystkich fanów powrotu do ekstraklasy piłkarzy. Aktualny sternik klubu co prawda takiej sportowej deklaracji nie złożył, ale przypomniał dość istotny - wydaje się „szczegół”. - Rekordowe będą przychody komercyjne w 2017 - zdradził Marcin Janicki. Ale nawet mimo tego jego nominacja na stanowisko sternika klubu nie została uznana „Wydarzeniem roku”! Triumfowały - jakże - dziewczyny kopiące piłkę!
Futboliści? Symboliczne, że wśród nominowanych był grający ledwie od paru miesięcy przy Bukowej Adrian Błąd, a także od kilku miesięcy już nieobecny w GieKSie Alan Czerwiński. I to on „obronił tytuł” sprzed roku!
W sali audytoryjnej Międzynarodowego Centrum Kongresowego nie mogło zabraknąć nawiązań do pięknej - ponadpięćdziesięcioletniej - historii GieKSy. Może nie tyle werbalnych, co... personalnych. Te największe chwile GieKSiarsiego sportu symbolizowali piłkarscy idole: ciut starsi - jak Jan Furtok, Piotr Piekarczyk, Jerzy Wijas, Franciszek Sput, Marek Koniarek czy Czesław Mika - i ci z kolejnych pokoleń, jak choćby Robert Sierka albo Bogdan Pikuta. Następcy - co pokazały i wyniki głosowania w tym roku - wciąż jeszcze swoją legendę muszą pracować...

 

 

Laureaci Złotych Buków
Wielosekcyjne Odkrycie Roku: Nicol Wojtas (na zdjęciu) - piłka nożna kobiet
Piłkarka Roku: Natalia Nosalik
Hokeista Roku: Patryk Wronka
Siatkarz Roku: Karol Butryn
Piłkarz Roku: Alan Czerwiński
Wydarzenie Roku: awans piłkarek do I ligi

 

Liczba
2500
- za tyle złotych - z przeznaczeniem na hospicjum w Jaworznie - wylicytowany został kalendarz z wizerunkami kapitanów czterech drużyn w GKS-ie. Wielkim sercem wykazał się Grzegorz Proksa.

 

Z tej samej kategorii