Dyrektor (na razie) niepotrzebny

„GieKSa” nie szuka jeszcze następy Dariusza Motały, który dzisiaj rozpoczyna pracę w Zagłębiu Lubin.

Dariusz Motała na razie nie ma na Bukowej następcy.
 /  fot. Pawel Jaskolka  /  źródło: Pressfocus

Już pod koniec maja informowaliśmy na łamach „Sportu”, że dyrektor sportowy GKS-u może trafić do Zagłębia. 14 sierpnia na oficjalnej stronie internetowej katowickiego klubu pojawił się wpis, że GieKSa rozwiązała za porozumieniem stron umowę z menedżerem. Podobno warunki współpracy z Zagłębiem Motała miał już uzgodnione w czerwcu, a mimo to pracował jeszcze przy Bukowej....
- W doniesieniach medialnych była mowa o czerwcu, ale wątpię, aby faktycznie tak było. Czy Darek Motała wcześniej umawiał swoje warunki współpracy z Zagłębiem? Nie weryfikowałem tego, ale to też wewnętrzna sprawa klubu z Lubina i jestem daleki od tego, aby to komentować – mówi Wojciech Cygan, prezes GKS-u.
Kto zostanie następcą Motały, który pracował przy Bukowej niecałe dwa lata?
- Na razie nie wiadomo. Okienko transferowe właśnie się zakończyło, mamy zamkniętą kadrę, dlatego na dziś nie potrzebujemy takiej osoby. Na pewno jednak dyrektor sportowy będzie pracował w klubie, ale nie ma pośpiechu. Decyzja o zatrudnieniu menedżera musi być przemyślana, rozważna, a do okienka zimowego jeszcze pozostało trochę czasu – odpowiada szef klubu, który zaznacza również, że do zespołu nie trafi już żaden nowy piłkarz.
GKS pozyskał latem 14 zawodników, ale tylu samo graczy rozstało się z klubem. - Zatrudniliśmy większą grupę zawodników niż zakładaliśmy, ale w międzyczasie sporo także odeszło. Obecnie mamy optymalną kadrę i nie ma potrzeby jej rozszerzać, bo nie mamy przecież drużyny rezerw – dodaje Cygan.
W sobotę katowiczanie rozegrają w Rybniku-Kamieniu sparing z Cracovią. Najbliższy mecz o punkty czeka ich w sobotę 9 września, kiedy na Bukowej podejmować będą Wigry Suwałki. Dzieci do 15 roku będą miały darmowy wstęp na stadion. Wystarczy, że wymienią vouchery na darmowe bilety jednorazowe. Vouchery będą rozdawane 4 września w szkołach podczas akcji marketingowych. Reszta młodych fanów (nie posiadająca voucherów) otrzyma darmowe bilety w kasach w dniu meczu. Wczoraj poinformowano także, że mecz 7. kolejki w Sosnowcu, który odbędzie się 13 września (przełożony z 3 września), będzie transmitowany przez Polsat Sport.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Dobrze że go już nie ma w Katowicach.
Z cała pewnością to on maczał palce przy odejściu Alana Czerwińskiego do Lubina.
1 wrz 17 11:09 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~szopaUżytkownik anonimowy
~szopa :
No photo~szopaUżytkownik anonimowy
powrót proksy?
1 wrz 17 12:17 | ocena:60%
Liczba głosów:5
60%
40%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii