Obrona GieKSy wciąż do poprawki

Już kilka razy zwracaliśmy uwagę na to, że w tym roku defensywa katowiczan nie stanowi takiej zapory czy zasieków, jak w 2016 roku.

GKS Katowice - Miedz Legnica
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Tak naprawdę z niewiadomych przyczyn rywale obecnie są w stanie więcej „narozrabiać” w polu karnym GKS-u.

 

W spotkaniu przeciwko Stali Mielec każdy z katowickich obrońców popełnił fatalny błąd, który rywale zamieniali na bramki. Nie najlepsze noty zebrał Adrian Frańczak i znów powraca temat lewej obrony GieKSy. Poza tym mogą martwić kartki defensorów - „czerwień” Olivera Prażnovskiego i dziewiąte już „żółtko” Mateusza Kamińskiego. Słabość w tyłach dostrzegają sami zawodnicy z Bukowej. - Nieważne z kim gramy, musimy wygrywać, wygrywać i jeszcze raz wygrywać. Nie możemy w tak łatwy sposób tracić bramek, jak w meczu ze Stalą. To powoduje, że musimy gonić wynik i kosztuje nas to bardzo dużo sił. To, co wydarzyło się w Mielcu, nauczyło nas czegoś nowego. Musimy być lepiej zorganizowani w defensywie - przyznaje Andreja Prokić.


Sztab szkoleniowy ma możliwość dokonania roszad w tej formacji - na swą kolejkę czeka zakontraktowany zimą Tomasz Wisio, który najpewniej zastąpi Słowaka. 35-latek zagrał do tej pory jedynie w 3 meczach i jak na razie nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań. Wisio miał wnieść do drużyny i do gry GKS-u wiele spokoju, rozsądku i cwaniactwa wyniesionego przez lata gry m.in. w Grecji czy Austrii. Apetyty, że tak właśnie będzie rozbudziły zimowe sparingi, w których doświadczony defensor grał regularnie. Być może końcówka sezonu będzie należała do tego piłkarza.


Inną kwestią jest wspomniana obsada lewej flanki. Do gry na tej pozycji może wrócić Dawid Abramowicz, który na początku kwietnia doznał kontuzji w meczu w Pruszkowie. Czy to pomoże poprawić jakość w defensywie, a przede wszystkim pokonać drużynę z Tychów w derbach? Życie pokaże.

Liczby

15 - Tyle goli stracili katowiczanie w tym roku w 8 meczach. Jesienią stracili 11 bramek.

1 - Tyle meczów na zero z tyłu zanotował GKS w tym roku (z Wisłą Puławy)

5 - Tyle goli straciła GieKSa z Tomaszem Wisio w składzie, który ma zastąpić Olivera Prażnovskiego w derbach z GKS-em Tychy. Nie wygrała ani jednego (2 remisy i 1 porażka).

Z tej samej kategorii