Wyróżnienia dla młodych nadziei GieKSy

Blisko 1000 osób wzięło wczoraj udział w uroczystości wręczenia Młodych Buków, prężnie rozwijającej się Akademii Piłkarskiej Młoda GieKSa.

młoda gieksa
 fot. młoda gieksa  /  źródło: Facebook

Odbyła się ona w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek. - Była to już druga edycja naszej gali. Wyróżnieni byli oceniani nie tylko za umiejętności piłkarskie, ale też za zachowanie, podejście do kolegów i wyniki w nauce, a więc całokształt - wyjaśnił wiceprezes Młodej GieKSy, Tomasz Rogalski, który wraz Angeliną Łąckiewicz-Oślizło, piłkarką I-ligowej GieKSy i trenerką katowickich dziewcząt, wzięli na siebie rolę prowadzących.

W kategorii dziewcząt statuetkę odebrała Alicja Malik, a wśród wyróżnionych chłopców znaleźli się: Krzysztof Ochman (Filia Południe, rocznik 2008) i Kamil Goleniowski (Filia Południe, 2007), Filip Kurtok (2009), Piotr Pietruszka (2008), Szymon Kawała (2007), Dominik Żak (2006), Oskar Badocha (2005), Kacper Pietrzyk (2004), Mirosław Żebrowski (2003), Kacper Żołna (2002), Jakub Kantyka (2001), Patryk Wnuk (2000), Kamil Stachowiak (1999).

Osobne statuetki przypadły bramkarzom. Otrzymali je: Mateusz Pruchniewski (2007), Miłosz Szczyrba (2002) i Szymon Frankowski (2001). - Nagrody wręczali ubiegłoroczni laureaci, a wyjątkiem była ta, którą otrzymał Kamil Stachowiak. Najstarszemu z grona wyróżnionych statuetkę wręczył trener pierwszego zespołu, Piotr Mandrysz - dodał wiceprezes Rogalski.

Nie zabrakło również pucharów dla drużyn. Z rąk Stefana Mleczki, prezesa Podokręgu Katowice, otrzymali je przedstawiciele roczników 2002, 2004, 2006 i 2007, które znakomicie spisały się w jesiennych rozgrywkach ligowych. Na uroczystości nie mogło zabraknąć władz klubu, z prezesem Marcinem Janickim oraz przedstawicieli władz miasta, z naczelnikiem Wydziału Sportu i Turystyki, Sławomirem Witkiem na czele. Wychowankowie Młodej GieKSy udowodnili, że drzemią w nich nie tylko piłkarskie talenty. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał bowiem Szymon Wiktorczyk, grający na puzonie zawodnik drużyny rocznika 2007, któremu przy fortepianie towarzyszyła siostra Maryla oraz 7-letni Bartłomiej Duda, który wraz z rodzicami - Kingą i Przemysławem - stworzyli trio smyczkowe. Było więc wspólne śpiewanie kolęd, życzenia na nadchodzące święta i na nowy, równie udany 2018 rok oraz „deszcz” żółto-zielono-czarnych balonów, które w finale imprezy spadły z sufitu, gdy sceną zawładnęli rozradowani zawodnicy akademii.

Nie brakowało opinii, że uroczystość ta została przeprowadzona ze znacznie większym rozmachem niż niedawna gala Złote Buki, podsumowująca rok w wykonaniu seniorów sekcji piłkarskiej, siatkarskiej i hokejowej...

 

Z tej samej kategorii