GieKSa od nowa walczy o zaufanie kibiców. Tylko te gesty...

Wojciech Kędziora strzelił piękną bramkę w starciu z Olimpią Grudziądz, ale najmocniej przy Bukowej mówiło się o jego osobliwej cieszynce, która wśród fanów GKS-u nie przyniosła mu dobrej prasy.

GKS Katowice - Olimpia Grudziadz
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Dwa lata wstecz - o czym już przypominaliśmy - Adrian Frańczak sięgnął po „Złotego Buka” w kategorii „Bramka roku”. Pokonał wtedy przy Bukowej Bartosza Fabiniaka, stojącego między słupkami bramki Olimpii Grudziądz.W sobotę „świątyni” gości z Grudziądza strzegł Wojciech Małecki. On z kolei okazał się bezradny wobec potężnej bomby Wojciecha Kędziory - pewnie nawet ładniejszej od gola „Frania”. Napastnik GKS-u szanse na kibicowskie - bo takie są przecież korzenie „Złotych Buków”- wyróżnienie ma jednak chyba niewielkie; wszystko za sprawą ekspresyjnego - acz i kontrowersyjnego, o czym świadczy ton internetowych komentarzy - „uciszenia” wymownym gestem tych fanów, którzy wcześniej nie szczędzili zawodnikowi uszczypliwości.

 

- W I połowie próbowaliśmy rozgrywać piłkę za dużą liczbą zawodników; nie potrafiliśmy na skutek tego na przykład szybko „przegrać” piłki ze strony na stronę i zaskoczyć tym przeciwnika. To był jeden problem. Drugi - brak spokoju. Ten spokój wynieśliśmy na drugą połowę, po wskazówkach trenera, i były tego efekty - tak najlepszy w tej chwili strzelec GieKSy wyjaśniał kiepską postawę (swoją i partnerów) w pierwszych 45 minutach.

 

- O spokoju - bądź nerwach - decyduje miejsce w tabeli. Jak jest się wysoko, to i gra się układa - podkreślał autor drugiej (chronologicznie - pierwszej) bramki dla katowiczan, Łukasz Zejdler. - A tak naprawdę jaja pokazać trzeba wtedy, gdy są trudne momenty. My takie mieliśmy w ostatnim czasie. Przegraliśmy dwa spotkania derbowe, więc od nowa zaczynamy walkę o zaufanie kibiców.

 

Na razie jednak GieKSiarze będą sobie musieli radzić bez owych kibiców. Przed nimi wyprawy do Łęcznej i Siedlec, gdzie ich fanów - ze względu na wyjazdowy zakaz nałożony przez Komisję Dyscyplinarną PZPN-u - zabraknie.

Z tej samej kategorii