Niespodziewany konkurent dla duetu Nowak - Abramowicz na zgrupowaniu GieKSy

Patryk Procek „za pięć dwunasta” dołączył do ekipy GieKSy i udał się z nią na dwutygodniowe zgrupowanie. Sprawdzany będzie w pierwszych grach kontrolnych katowiczan na tureckiej ziemi (7.02. - VSC Debreczyn, 10.02. - Stal Kamieńskie) i to one zadecydują o ewentualnym przedłużeniu przezeń pobytu z zespołem.

GKS Katowice Murawa
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Procek to wychowanek RKP Rybnik, bramkarskiego kunsztu uczył się też „przez chwilę” w Górniku Zabrze. W seniorskiej piłce występował w Nadwiślanie Góra, Skrze Częstochowa i ROW-ie Rybnik. - W Częstochowie miał okazję współpracować z Jakubem Dziółką - przypomina reprezentujący bramkarza Łukasz Krupa. Dlatego teraz 22-latek - z kartą na ręku - dostaje szansę pokazania się sztabowi szkoleniowemu GKS-u, którego członkiem jest wspomniany były opiekun Skry.


Od tamtej pory Procek zdążył zapracować na swe nazwisko również za granicą. Konkretnie - na Cyprze, w ekstraklasowym Ethnikosie Achnas. W sezonie 2016/17 zagrał w 17 meczach ligowych, ale już jesienią ub. roku - jedynie w dwóch. Parę tygodni temu rozwiązał więc kontrakt z tym klubem. - W tamtejszej lidze Patryk ma niezłą markę i bez trudu mógłby znaleźć tam nowego pracodawcę. Niestety, nie sprzyjają temu przepisy, ograniczające w zimowym okienku liczbę transferów dokonanych przez klub - wyjaśnia cytowany już agent golkipera.


Procek jest jednym z czterech bramkarzy, którzy pracują w Side pod okiem Andrzeja Bledzewskiego. Na turecką riwierę polecieli Maciej Wierzbicki, a także Mateusz Abramowicz i Sebastian Nowak - to właśnie między tą dwójką jesienią rozgrywała się walka o miejsce w podstawowym składzie. Obu umowa z GieKSą kończy się z końcem obecnego sezonu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Nowak rozmawiał na początku przygotowań z klubowymi działaczami o swych planach na dalszą część kariery, niekoniecznie związanych z pozostaniem w stolicy województwa śląskiego. Być może więc sprawdzian Procka to właśnie „inwestycja w przyszłość” - zawodnik z regionu i w „odpowiednim” wieku - w nowej strategii, o której często ostatnio mówią władze GKS-u.

Z tej samej kategorii