Niespodziewany powrót Dawida Plizgi. "Pokazaliśmy, że umiemy grać w piłkę"

Poprzedni mecz ligowy w barwach GieKSy Dawid Plizga zagrał miesiąc wcześniej - zaliczył 17 minut w Sosnowcu. W wyjściowym składzie katowiczan pojawił się tej jesieni tylko raz - w przegranym 0:1 meczu z Wigrami. - Dawid do tej pory grał w meczach, w których nasze wyniki nie były optymistyczne - potwierdzał te fakty Piotr Mandrysz.

Podbeskidzie Bielsko Biala - GKS Katowice
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Obecność doświadczonego pomocnika w „jedenastce” na sobotnią potyczkę z Podbeskidziem była więc niespodziewana i... po części przypadkowa - wszystko za sprawą szalejącej grypy w zespole GieKSy. Za to nader szczęśliwa. Jak cały zespół, Dawid Plizga zagrał najlepszy mecz w tym sezonie, który na dodatek ukoronował golem! Zza „zasłony” defensorów bielskich uderzył w długi róg bielskiej bramki. - Trener przed meczem przypominał nam o uderzeniach z dystansu, bo wcześniej rzadko tej broni używaliśmy. Przy częstszych strzałach zawsze jakiś celny się znajdzie. Im więcej ich, tym łatwiej przełożyć się to może na błąd bramkarza - niespełna 32-letni piłkarz GieKSy przytaczał przedmeczowe wskazówki sztabu szkoleniowego.

 

… by piłka leciała w świałto bramki
Gole na stadionie przy Rychlińskiego dla Plizgi to... nie nowość. W listopadzie ub. roku, w dramatycznym meczu Podbeskidzia z Górnikiem (3:3), zdobył bramkę dla zabrzan, skutecznie egzekwując „jedenastkę”. Z kolei we wrześniu 2013 roku, w ekstraklasie, przesądził o zwycięstwie Jagiellonii, zaliczając jedyne trafienie spotkania. Było jednak zupełnie inne, niż to sobotnie: wtedy wpakował piłkę do siatki z bliska. - Pierwsza była myśl, by zagrać prostopadłą piłkę. Ale Podbeskidzie grało bardzo niską obroną i o takie podanie było trudno. Więc uderzyłem. Czy celowałem? Przy strzale lewą nogą nie celuje się, nie układa nogi. Chodzi tylko o to, by piłka leciała w światło bramki - katowiczanin nie dorabiał ideologii do swego wyczynu.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Tauzen boysUżytkownik anonimowy
~Tauzen boys :
No photo~Tauzen boysUżytkownik anonimowy
Dawid w środę i oczywiście niedzielę pokaż ze to nie był jednorazowy gol.
16 paź 17 17:43 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii