0:3 Ruchu z Łęczną w hiszpańskim sparingu

Michał Helik
 fot. Wojciech Szubartowski  /  źródło: Pressfocus

Zwycięstwo i dwie porażki - to dotychczasowy bilans "Niebieskich" w sparingowych meczach rozegranych podczas obozu przygotowawczego w Hiszpanii.

Piłkarze Górnik Łęczna wygrali z Ruchem Chorzów 3:0 (0:0) w sparingu drużyn ekstraklasy. Mecz rozegrano w Hiszpanii, gdzie przebywają na obozach oba zespoły. Bramki: Bartosz Śpiączka (47, 71-głową), Aleksander Komor (55-głową).

W Oropesa del Mar zmierzyły się drużyny prowadzone przez byłych selekcjonerów Waldemara Fornalika (Ruch Chorzów) i Franciszka Smudę (Górnik Łęczna). Był to trzeci wygrany mecz podopiecznych Smudy podczas obozu w Oropesa del Mar. W poprzednich łęcznianie pokonali rezerwy Villarreal (Hiszpania) 2:0 oraz węgierski Diosgyoeri VTK Miszkolc 3:0.

Dla chorzowian był to trzeci mecz kontrolny podczas pobytu w Benicassim. Wcześniej pokonali szwajcarski drugoligowy Servette Genewa 2:1 i przegrali z ekstraklasowym Diosgyoeri VTK 1:2. Ruch zagra jeszcze podczas zgrupowania z czeskim Slovanem Liberec.

Komentarze (15)

Napisz komentarz
No photo
No photo~PGUżytkownik anonimowy
~PG
No photo~PGUżytkownik anonimowy
do ~Niebieski:
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
30 sty 14:48 użytkownik ~Niebieski napisał
Fakt. Fornalik to chyba ostatnia nadzieja. Tylko,ze sklad, ktory wywalczyl ostatnie miejsce, jest slabszy o Cwielaga. O Hanzelu nie ma co pisac. Ruch pierwszy raz od x lat, nie ma prawdziwego bramkarza. Obrona jest szczelna jak ser szwajcarski. W pomocy,
Co ja mam ci napisać. Na pokrzepienie może to, że tak słaby rok jak 2016, Ruch nie zaliczy. Liga to wszystko zweryfikuje, to taki banał, ale jest jeszcze podział punktów i w tym trzeba mieć nadzieję. Gdyby nie to, nie byłoby ciekawie. Nie skreślaj Visnakovsa, bo może odpalić ( jak kiedyś przed odejściem do Belgi) i z tym Niezgodą mogą być niezłym duetem napastników. Ja na miejscu Waldemara Kinga posadził bym na ławie Grodzickiego, bo to ani motywator, ani kapitan, do tego robi takie babole ( po skrótach) że głowa mała.
Głowa do góry, Pozdro.
30 sty 15:08 | ocena:67%
Liczba głosów:9
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Kibic niemiecki Użytkownik anonimowy
~Kibic niemiecki :
No photo~Kibic niemiecki Użytkownik anonimowy
Dlaczego tyle jadu jest w kibicach górnika jak gra Ruch i przegra sparing to tylko świadczy o nich oni wolą się interesować innym klubem jak swój a jak wiem był mecz derbowy i Chorzowski Ruch pokazał im miejsce w szeregu cała Polska się śmiała jak można otwierać stadion z 3trybunami i tym się szczycić ha ha ha a na koniec w historii tego śmiesznego klubiku będzie to zapisane jak jeszcze raz dostali baty od LEGENDY JAKIM JEST RUCH CHORZÓW
30 sty 19:43 | ocena:70%
Liczba głosów:10
70%
30%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PGUżytkownik anonimowy
~PG
No photo~PGUżytkownik anonimowy
do ~Niebieski:
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
30 sty 14:08 użytkownik ~Niebieski napisał
Gratuluje optymizmu. Jutro bedziemy madrzejsi. Transfery - 0 Zarzad- stara klika. Sponsor-0. Moze podasz jakies pozytywy ? Ja nie widze.
Waldek KING.
PS.
Od pozytywów jeszcze nikt sie nie utrzymał. Waldek to gwarantuje. Założysz się ? Ruch sie sportowo utrzyma, czy dostanie licencję. hmm.Wierzę że Piast i Ruch dalej będą w ekstraklasie. A bankrut z Zabrza i jego dziewczyna z B1 na zapleczu ;-)
30 sty 14:17 | ocena:50%
Liczba głosów:8
50%
50%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii