Przed Legią wszyscy piłkarze Ruchu są zdolni do gry

Wisla Plock - Ruch Chorzow
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Po porażce z Cracovią kolejny ciężki mecz Ruchu. W 22. kolejce w Warszawie zagrają z Legią. Trener będzie miał z kogo wybierać.

Dobre wieści napłynęły ze sztabu medycznego „Niebieskich”. W zespole nie ma obecnie żadnego kontuzjowanego zawodnika! W inauguracyjnym meczu z Cracovią z powodu urazów zabrakło tylko Jakuba Araka i Bartosza Nowaka. Obu dopadła taka sama kontuzja – skręcenie stawu skokowego z naderwaniem więzadeł. „Arczi” wrócił już do normalnych zajęć z drużyną, natomiast w środę do zespołu ma dołączyć Nowak.

W ostatnich dniach oszczędzany był także Miłosz Trojak. 23-letni zawodnik w piątek zanotował debiut w ekstraklasie, a w sobotę miał wystąpić w sparingu rezerw. Zgłosił jednak ból mięśnia dwugłowego i ostatecznie nie pojawił się na boisku. ­Arak, Nowak i Trojak nie wzięli udziału we wczorajszych testach szybkości, przeszli natomiast badania wydolności. – Nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, by ta trójka zagrała w spotkaniu z Legią. To zależy już tylko od ich piłkarskiej formy i decyzji trenera – stwierdził fizjoterapeuta Ruchu, Włodzimierz Duś.

 

Z tej samej kategorii