Odzyskane punkty nie kończą postępowania komisji licencyjnej wobec Ruchu

RUCH JAGA
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Jak już informowaliśmy, działacze Ruchu Chorzów do 31 stycznia - zgodnie z wytycznymi Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN - spłacili zaległości wobec piłkarzy z tytułu ich umów z Fundacją Ruch Chorzów. To oddala widmo uwzględnienia w tabeli ligowej dodatkowych czterech punktów ujemnych - taki był werdykt komisji sprzed kilku tygodni.

W ciągu dwóch, trzech najbliższych dni nasi eksperci sprawdzą, czy Ruch dokonał wpłat. Gdy ostatnio kontaktowaliśmy się z przedstawicielami klubu, zaznaczyli, że ich intencją będzie spłata tych zaległości. Jeśli wszystko będzie w porządku, prześlemy informację do Ekstraklasy S - tłumaczy Krzysztof Sachs, przewodniczący komisji. - Tabela zostanie wtedy zweryfikowana i Ruch przystąpi do rundy wiosennej z 16 punktami.

 

Warto jednak pamiętać, że to nie koniec sprawy Ruchu przed obliczem Komisji ds. Licencji Klubowych. Jeszcze w lutym zajmie się ona kwestią tego, czy Ruch przekroczył limit wynagrodzeń. - W styczniu nie chcieliśmy ruszać tego tematu, bo istotne było to, aby najpierw zamknąć sprawę spłaty zaległości wobec byłych piłkarzy. Gdybyśmy przykładowo znowu ukarali klub na początku roku, opinia publiczna byłaby zaskoczona, dlaczego Ruch jest dwukrotnie karany za to samo przewinienie. W lutym zajmiemy się kwestią tego, czy klub faktycznie naruszył ograniczenia wydatków – dodaje Sachs.

 

PRZECZYTAJ NASZ KOMENTARZ DO SYTUACJI RUCHU

 

Jeśli decyzja będzie negatywna dla „Niebieskich”, kara obowiązywać będzie w przyszłym sezonie. Inna piłkarska komórka, czyli Najwyższa Komisja Odwoławcza zajmie się z kolei kwestią zakazu transferowego, który ciąży (?) na śląskim klubie. Ta sprawa ma się być rozpatrywana w przyszłym tygodniu.

 

DLACZEGO RUCH ZMAGA SIĘ Z ZAKAZEM TRANSFEROWYM? PRZYPOMINAMY

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~FAN Użytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FAN Użytkownik anonimowy
Dopiero jak przystawili pistolet, to zapłacili, żenada.... dostaną kolejne ujemne punkty za przekroczenie limitu wynagrodzeń... ujemne punkty już w pierwszej lidze :-)
1 lut 21:06 | ocena:50%
Liczba głosów:22
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Jak można umarzać złodziejom ,oszustom kary!Bawcie się tą nędzną ligą .wstyd
1 lut 21:42 | ocena:50%
Liczba głosów:18
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Baran Użytkownik anonimowy
~Baran :
No photo~Baran Użytkownik anonimowy
Wdalszym ciagu zarzad oszukuje!!!!
2 lut 20:19 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii