Bunt piłkarzy Ruchu. Nie wyszli na trening z powodu braku pieniędzy!

Sytuacja w Ruchu Chorzów jest napięta. Piłkarze odmówili wyjścia na jeden z czwartkowych treningów. Powodem zaległości finansowe klubu wobec zawodników.

STADIONY NA SLASKU
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

W czwartek na jednym z treningów nie pojawili się zawodnicy Ruchu Chorzów. Taką decyzję podjęli piłkarze, gdyż w dalszym ciągu klub nie wywiązuje się z zobowiązań finansowych i zalega z wypłatami. Mimo próśb kierownictwa Ruchu o jeden dzień zwłoki, trening nie odbył się.

O sytuacji finansowej Ruchu pisaliśmy wielokrotnie. Z powodów braku środków i różnych zaległości klub z Chorzowa został w tym sezonie ukarany ujemnymi punktami. Do tego dochodzi jeszcze zamieszanie z zakazem transferowym. Nagromadzenie kłopotów jest spore.

Na Cichej spore nadzieje wiąże się z powrotem na fotel prezesa Janusza Patermana. Trwają zmiany personalne w klubie, złożono wniosek licencyjny. Prezes Janusz Paterman przyznał, że zadłużenie Ruchu Chorzów wynosi 36 milionów złotych, z czego 15 mln zł to dług zewnętrzny. Poślizgi w wypłatach dla zawodników spowodowały, że piłkarze rozważali różne formy protestu.

Warto zaznaczyć, że piłkarze w rundzie wiosennej spisują się bardzo dobrze. Po wyjściu ze strefy spadkowej Niebiescy znajdują się obecnie na 13. pozycji w tabeli ze stratą pięciu punktów do grupy mistrzowskiej.

 

 

Z tej samej kategorii