Bunt piłkarzy Ruchu. Nie wyszli na trening z powodu braku pieniędzy!

STADIONY NA SLASKU
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Sytuacja w Ruchu Chorzów jest napięta. Piłkarze odmówili wyjścia na jeden z czwartkowych treningów. Powodem zaległości finansowe klubu wobec zawodników.

W czwartek na jednym z treningów nie pojawili się zawodnicy Ruchu Chorzów. Taką decyzję podjęli piłkarze, gdyż w dalszym ciągu klub nie wywiązuje się z zobowiązań finansowych i zalega z wypłatami. Mimo próśb kierownictwa Ruchu o jeden dzień zwłoki, trening nie odbył się.

O sytuacji finansowej Ruchu pisaliśmy wielokrotnie. Z powodów braku środków i różnych zaległości klub z Chorzowa został w tym sezonie ukarany ujemnymi punktami. Do tego dochodzi jeszcze zamieszanie z zakazem transferowym. Nagromadzenie kłopotów jest spore.

Na Cichej spore nadzieje wiąże się z powrotem na fotel prezesa Janusza Patermana. Trwają zmiany personalne w klubie, złożono wniosek licencyjny. Prezes Janusz Paterman przyznał, że zadłużenie Ruchu Chorzów wynosi 36 milionów złotych, z czego 15 mln zł to dług zewnętrzny. Poślizgi w wypłatach dla zawodników spowodowały, że piłkarze rozważali różne formy protestu.

Warto zaznaczyć, że piłkarze w rundzie wiosennej spisują się bardzo dobrze. Po wyjściu ze strefy spadkowej Niebiescy znajdują się obecnie na 13. pozycji w tabeli ze stratą pięciu punktów do grupy mistrzowskiej.

 

 

Komentarze (36)

Napisz komentarz
No photo
No photo~ewaUżytkownik anonimowy
~ewa
No photo~ewaUżytkownik anonimowy
do ~p.:
No photo~p.Użytkownik anonimowy
7 kwi 13:25 użytkownik ~p. napisał
Jedyny sponsor na jaki liczy pan Paterman to miasto Chorzów. Zamrozić dług, czyli pożyczkę i jakaś dotacja, a potem jakoś to będzie. Taki pomysł ma pan Paterman. Do tego zatrudnić pełno znajomych :-(
Trzeba mieć pretensje do DS, nie do Patermana który chce dobrze dla klubu. Trzeba dać nieco czasu nowym władzom klubu. Jednak czasu nie ma zbyt wiele.Najważniejsza kwestia jest taka, ze finanse pod licencje są uregulowane. Teraz przyszedł czas płynności finansowej, która będzie dopiero po podpisaniu z nowym sponsorem. Wiem co piszę.
Piłkarze mają około 3 miechy zaległości. Powinno być już tylko 1.5 m. Szkoda ze piłkarze takim zachowaniem strzelają sobie w stopę przed ważnymi meczami. Miało być dzisiaj, to będzie dzisiaj, a nie że nie wychodzą na trening. Tyle.
7 kwi 13:38 | ocena:73%
Liczba głosów:15
73%
27%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Kibic Ruchu od 66lat.Użytkownik anonimowy
~Kibic Ruchu od 66lat. :
No photo~Kibic Ruchu od 66lat.Użytkownik anonimowy
Mój kometarz sie jednak nie ukazal. Ale dodam jeszcze jedno: caly zarzad Ruchu to marzyciele, to ludzie od wczoraj! Bisnesmeni ? Śmiechu warte. Bisnesmen na 100 m2 powierzchni kawiarni? Hehe! Skad ten 36 milionowy dlug? Remont kawiarni Przystań pochlonol miliony. A Smagorowicz i Paterman to Kumple. Obaj bez grosza . Ten nasz Klub jest do uratowania , Ale nalezy iść droga Widzewa. Obecnie Klub miota sie jak ryba bez Wody! Wydajw sie to koniec klubu. Ten komentarz ukazać sie nie musi, Ale redakcja niech przeczyta.
7 kwi 17:26 | ocena:56%
Liczba głosów:9
56%
44%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~macUżytkownik anonimowy
~mac :
No photo~macUżytkownik anonimowy
Jak walili 36mln dugu wszyscy byli zadowoleni wszyskim sie chcialo ..... Teraz sie obudzili jak prziszol nowy .
7 kwi 13:54 | ocena:83%
Liczba głosów:6
83%
17%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii