Reakcja zarządu Ruchu Chorzów po rezygnacji Waldemara Fornalika

Zarząd klubu z Chorzowa zareagował na odejście Waldemara Fornalika z klubu. Wydano specjalne oświadczenie.

Zabytkowy zegar Omega stanie na stale na stadionie Ruchu Chorzow
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

W czwartek Waldemar Fornalik, dotychczasowy trener Ruchu Chorzów poinformował o rezygnacji z prowadzenia pierwszej drużyny i odejściu z klubu. O powodach odejścia trenera pisaliśmy w czwartek jako pierwsi. Wcześniej również poruszaliśmy temat kłopotów trenera w klubie. Podobnie jako pierwsi poinformowaliśmy, że nikt w Ruchu nie rozmawia z Waldemarem Fornalikiem o jego dalszej pracy na stanowisku trenera. Sytuację w klubie też pokazaliśmy przy okazji strajku piłkarzy, którzy w ten sposób domagali się swoich praw do zaległych wynagrodzeń. Po 24 godzinach od decyzji trenera jest reakcja Ruchu Chorzów. Klub wydał oświadczenie. Oto one:

 

"Trener Waldemar Fornalik zdecydował o rezygnacji z funkcji trenera pierwszej drużyny Ruchu Chorzów. W minioną środę, 19 kwietnia, poinformował Zarząd Spółki, że nie będzie prowadzić drużyny w meczach decydujących o utrzymaniu w Ekstraklasie. Jako powód podał wyczerpanie możliwości skutecznego kierowania drużyną. Trener wraz z Zarządem zdecydowali, że w piątek wspólnie ustalą kiedy i w jaki sposób informacja o jego decyzji zostanie upubliczniona.

 

Zarząd jest rozczarowany nierespektowaniem przez trenera przyjętych ustaleń. Pomimo słabych wyników drużyny, nowy Zarząd publicznie obdarzył trenera Fornalika kredytem zaufania i uznał, że w zastanej sytuacji, kontynuowanie pracy szkoleniowej zaowocuje końcowym sukcesem w postaci utrzymania klubu w Ekstraklasie. Biorąc pod uwagę podany Zarządowi powód rezygnacji oraz publiczną deklarację Zarządu wspierającą trenera, niezrozumiałe są słowa Waldemara Fornalika oświadczającego, że nie czuł się ostatnio osobą wyłącznie odpowiedzialną za osiągane wyniki. Oświadczamy jednoznacznie: nikt w klubie nie ingerował w pracę trenera Fornalika. Tak samo będzie podczas najbliższego meczu w Poznaniu, ostatniego, który zgodnie z ustaleniami piłkarze Ruchu rozegrają pod wodzą dotychczasowego trenera.

 

Decyzję Pana Fornalika musimy uszanować. Chcemy wierzyć, że była gruntownie przemyślana. Doceniamy dokonania Waldemara Fornalika i dziękujemy za wielkie sportowe emocje, które także dzięki jego pracy były naszym udziałem. W dalszej pracy życzymy mu sukcesów przynajmniej porównywalnych z osiąganymi w Ruchu i podobnej sportowej satysfakcji.

 

Zarząd postanowił, że od najbliższego poniedziałku, 24 kwietnia, obowiązki trenera pierwszej drużyny Ruchu Chorzów pełnić będzie Pan Krzysztof Warzycha, jeden z największych piłkarzy w historii klubu, gwiazda polskiej i greckiej piłki nożnej.


Sytuacja finansowa Ruchu Chorzów jest powszechnie znana. Sytuację sportową obrazuje tabela i nie poprawi jej obecne zamieszanie. Zmiana trenera w tak ważnym momencie może dać drużynie pozytywny impuls. Zarząd Ruchu Chorzów jest przekonany, że piłkarze i trenerzy zrobią wszystko co w ich mocy, by nie dopuścić do spadku z Ekstraklasy najbardziej utytułowanego polskiego klubu. Zwracamy się z apelem do Kibiców o jednoznaczne i mocne wsparcie piłkarzy i nowego trenera w trakcie spotkań jakie pozostały do końca sezonu. Doceńmy ludzi, którzy podjęli się trudnej misji uratowania Ekstraklasy dla Ruchu, bez wahania kładąc na szali swój zawodowy dorobek i pozycję.

 

Nadchodzące tygodnie będą niezwykle ważne dla naszego Klubu. Porządkujemy wiele spraw jednocześnie. Walczymy i wierzymy w końcowy sukces.

 

Zarząd Ruchu Chorzów SA"

Komentarze (15)

Napisz komentarz
No photo
No photo~25eszuUżytkownik anonimowy
~25eszu :
No photo~25eszuUżytkownik anonimowy
Dla mnie to jest "patologia", że klub bez środków finansowych jest sztucznie podtrzymywany. To jest profesjonalna zawodowa piłka i brak środków finansowych powinien być jednoznaczny z niedopuszczeniem do rozgrywek w przyszłym i degradacją. Nie można profesjonalnego sportu finansować ze środków publicznych. Musi być to biznes. Mówi się u nas o 18 klubach w Ekstraklasie, ale skąd je wziąć!!! Musi być sponsor i wtedy proszę bardzo.
21 kwi 17 19:52 | ocena:83%
Liczba głosów:18
83%
17%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~dosc tegoUżytkownik anonimowy
~dosc tego :
No photo~dosc tegoUżytkownik anonimowy
dlaczego miasto ma utrzymywać klub i ładować miliony dla 7 tysiecy kibiców bo oni chca sie raz w tygodniu pobawić,dlaczego ma utrzymywac piłkarzy wypłacajac im po kilkanascie tysiecy pensji co miesiac-to jest paranoja
21 kwi 17 20:34 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Bronek z WronekUżytkownik anonimowy
~Bronek z Wronek :
No photo~Bronek z WronekUżytkownik anonimowy
Niech PZPN się w końcu weźmie za to chorzowskie bagno, tytuły tytułami ale skoro nawet Fornalik stamtąd ucieka to już musi być grubo.
21 kwi 17 19:48 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii