Bandżi się żegna... z Cichą!

Mirosław Mosór
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Mirosław Mosór odchodzi z Ruchu. To kolejne spektakularne pożegnanie z klubem czternastokrotnych mistrzów Polski w tym tygodniu.

W czwartek o swoim rozstaniu z „Niebieskimi” poinformował trener pierwszej drużyny Waldemar Fornalik. Dzień później jego tropem podążył inny wychowanek chorzowskiego klubu, mistrz Polski z 1989 roku i zdobywca Pucharu Polski z 1996 roku. - Niełatwo jest żegnać się z miejscem, w którym spędziło się większość swojego życia – czytamy w przekazanym mediom oświadczeniu popularnego „Bandżiego”. - Były sukcesy, medale, europejskie puchary, wiele pięknych wspomnień, ale i chwile trudne, z którymi razem potrafiliśmy się uporać. Dziękuję wszystkim, z którymi przyszło mi współpracować dla dobra Ruchu, za zaangażowanie i profesjonalizm, za radość i sportowe emocje. Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie w dobrych i trudnych momentach. Praca dla Ruchu była dla mnie zaszczytem.

 

Człowiek orkiestra
Mirosław Mosór w roli działacza związany był z chorzowskim klubem od ponad 12 lat. Od powstania spółki akcyjnej, której właścicielem został Mariusz Klimek. Karierę piłkarską rozpoczął w 1987 roku, a w Ruchu grał jeszcze w rundzie jesiennej sezonu 1996/1997. Ogółem w barwach Ruchu Mosór rozegrał ponad 200 meczów. Jak sam się śmieje – „dzięki” grze w Ruchu ma na ciele z powodu kontuzji - 1001 szwów po bliznach.
Jako działacz na Cichej współpracował z kilkoma prezesami, m.in. Markiem Nowakiem, Henrykiem Śliwińskim, Katarzyną Sobstyl, Dariuszem Smagorowiczem, Aleksandrem Kurczykiem i dwukrotnie z Januszem Patermanem. Po zakończeniu zawodniczej kariery był w chorzowskim klubie szkoleniowcem drugiej drużyny, a także asystentem Dariusza Fornalaka, kierownikiem pierwszego zespołu, dyrektorem sportowym, wiceprezesem, a ostatnio ponownym objęciu sterów „Niebieskich” przez prezesa Patermana, ponownie dyrektorem sportowym. W tym czasie świętował z Ruchem dwukrotnie brązowe medale mistrzostw Polski, wicemistrzostwo kraju, dwukrotnie finał Pucharu Polski, a Młoda Ekstraklasa „Niebieskich” okazała się najlepsza w kraju. Mirosław Mosór jest kolejnym oddanym „Niebieskim” człowiekiem, który opuszcza Cichą w ostatnim okresie.

 

Komentarze (14)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Kibic Ruchu od 66lat Użytkownik anonimowy
~Kibic Ruchu od 66lat :
No photo~Kibic Ruchu od 66lat Użytkownik anonimowy
Dziwna rzecz wszyscy obecnie opuszczajacy Ruch Chorzów oznajmiaja jak to bylo wspaniale pracować dla tego klubu PRZEZ OSTATNIE LATA do czego ich zaangazowaniem Klub doprowardzili tego nie mówia. Kretacze ignoranci, incybele.chwala sie jakimiś osiagnieciami a w rzeczywistości swoja nieudolnościa doprowadzili Ruch do. ruiny sportowej Jak i finansowej! Fuj wy nieudaczniacy.
21 kwi 21:15 | ocena:92%
Liczba głosów:13
92%
8%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~OlafUżytkownik anonimowy
~Olaf :
No photo~OlafUżytkownik anonimowy
Bardzo istotną informacją jaka ostatnio się ukazała jest fakt, że w Ruchu jest w końcu transparentność finansowa. To jest lepsze niż gruszki na wierzbie, które obiecywał poprzedni Zarząd. Wydaje mi się, że dobrym krokiem byłoby zaangażowanie środków finansowych fundacji, która mogłaby powstać z inicjatywy kibiców dla celów np. kosztów leczenia zawodników. Takie działanie może odciążyć klub z kosztów z tym związanych a fundacja daje takie możliwości finansowania. Sposobów na realizacje tych środków może być wiele ale jest to jakieś rozwiązanie co jeszcze bardziej związałoby kibiców z klubem.
21 kwi 21:22 | ocena:70%
Liczba głosów:10
70%
30%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KwlUżytkownik anonimowy
~Kwl
No photo~KwlUżytkownik anonimowy
do ~NIEBIESKIE KATOWICE RUCH NIGDY NIE ZGINIE:
No photo~NIEBIESKIE KATOWICE RUCH NIGDY NIE ZGINIEUżytkownik anonimowy
21 kwi 20:55 użytkownik ~NIEBIESKIE KATOWICE RUCH NIGDY NIE ZGINIE napisał
Jak ci gorolu nie pasuje to sie wyprowadz z Chorzowa. Ruch to najbardziej utytulowany klub w Polsce i jego wartosc jest bezcenna, dlatego te miliony sa pakowane w nasz klub bez twojej zgody. Mamy kibicow nie tylko w Chorzowie, Katowice, Ruda, Tarnowskie g
Jaki z ciebie baRan to az trudno uwierzyć . Miliony ,które inwestowało miasto rozeszły sie po pseudodzialaczach kiedy cokolwiek inwestowano w ostatnich latach w klub??? Czy ty nie widzisz ,ze jesteście zadłużeni po uszy, polkarze nie dostają kasy a ci związani sercem przez lata pitaja gdzie jest kasa. Wasze motto sievspelnia powinieneś byc szczęśliwy bo zostaniecie legenda tyle tylko ,ze tylko legenda a z drugiej strony to miło ze mieszkając w Katowicach twoje podatki odprowadzane sa na klub z perspektywami. Ale nie martw sie nikt po was nie będzie płakał nie jeden klub musiał zrobic czystkę i zaczynać wszystko od Nowa. Myślałeś ,ze ile jeszcze będziecie sie ślizgać i wały walić . Czas uderzyć sie w pierś i zacząć wszystko od zera od czystej karty ale tzn 4 liga tu pozdrów zydzewiakow ,troszke pewnie to potrwa i elita odjedzie niestety ale nie ma dla was innnego wyjcia,a za historie madali nie dają zycie jest brutalne
22 kwi 07:43 | ocena:50%
Liczba głosów:10
50%
50%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii