Rozstaną się z Surmą...

Gornik Leczna - Ruch Chorzow
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Klub nie przedłuży kontraktu z weteranem. Doświadczony pomocnik nie chce wypowiadać się na temat swojej przyszłości.

Na początku maja informowaliśmy, że „Niebiescy” chcą zatrzymać defensywnego pomocnika przy Cichej. Był szykowany dla niego roczny kontrakt. W Chorzowie chciano również wykorzystać go w przyszłości jako jednego z trenerów w Akademii Ruchu Chorzów. Zwracano uwagę na to, że wychowanek Wisły Kraków ma papiery trenerskie, świetny kontakt z młodymi graczami, których w drużynie jest sporo oraz ogromny bagaż doświadczeń. Degradacja sprawiła jednak, że zmieniono plany.

 

Tego nie poprawi
Obecna umowa Surmy wygasa 30 czerwca, dwa dni przed jego 40 urodzinami. Najstarszy obecnie ligowiec wyśrubował rekord rozegranych spotkań w ekstraklasie. Ma na koncie aż 559 meczów. Zdecydowanie wyprzedza innych ligowców. W Ruchu już tego wyniku nie poprawi, bo w piątek nie zagra przeciwko Górnikowi Łęczna – pauzuje za żółte kartki (po raz pierwszy od pięciu lat). W Chorzowie w przyszłym sezonie zamierzają stawiać na perspektywicznych graczy. Dlatego nie ma miejsca dla weterana.

 

Też wyląduje w pierwszej lidze?
„Surmik” w niebieskich barwach rozegrał 261 spotkań. Nieoficjalnie mówi się, że czterdziestolatek będzie jeszcze kontynuował karierę. - Nie chcę na razie wypowiadać się na temat mojej przyszłości. To nie czas i klimat na to. Proszę to uszanować – mówi najstarszy ligowiec. Możliwe, że piłkarz jeszcze nie powiesi butów na kołku.
Zanim latem 2013 roku powrócił do Ruchu, był bliski przejścia do Puszczy Niepołomice. Poza „Niebieskimi”, inne kluby ekstraklasy, nie były nim wtedy zainteresowane. Cztery lata temu, ze względu na brak propozycji, Surma rozpatrywał nawet zakończenie kariery. Podjął jednak słuszną decyzję, przychodząc na Cichą. W obecnych rozgrywkach zaskoczył wszystkich. - Gdybym przed sezonem zakładał, że Łukasz rozegra tyle meczów i na nim będziemy opierać naszą grę, to byłbym chyba szalony – mówił na początku kwietnia Waldemar Fornalik, który wtedy jeszcze prowadził chorzowian. Puszcza Niepołomice w miniony weekend wywalczyła awans na zaplecze ekstraklasy. Może w przyszłym sezonie Surma zagra w I lidze przeciwko Ruchowi?

 

LICZBY SURMY
261
Tyle spotkań ligowych rozegrał w barwach Ruchu.
11
Tyle strzelił bramek w lidze w chorzowskim zespole.
19
Tyle lat minęło od jego debiutu w zespole 14-krotnych mistrzów Polski. Premierowy mecz w „niebieskich” barwach rozegrał 1 sierpnia 1998 roku. Rywalem była Odra Wodzisław (2:2).
559
Tyle meczów rozegrał w ekstraklasie
2979
tyle minut w obecnym sezonie przebywał na boisku (35 meczów)

 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
~Niebieski :
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
Dziekujemy i powodzenia !
1 cze 11:20 | ocena:60%
Liczba głosów:10
60%
40%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
Zagra i strzeli bramkę...ale do bramki Ruchu, tym razem prawidłowo....
1 cze 12:35 | ocena:57%
Liczba głosów:7
43%
57%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~CVUżytkownik anonimowy
~CV :
No photo~CVUżytkownik anonimowy
NareSZcie , gral BARDZO ZACHOWAWCZO !! ŻADNEJ RYZYKOWNEJ PIKI , A I ODBIOROW BARDZO MALO .
1 cze 15:22 | ocena:100%
Liczba głosów:5
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii