Małkowski pojechał na testy medyczne w Sampdorii Genua

Dominik Małkowski
 fot. Ruch Chorzów  /  źródło: własne

Talent młodego wychowanka Ruchu Chorzów doceniono we Włoszech. Dominik Małkowski wyjechał do Włoch. Młody obrońca „Niebieskich” został zaproszony na treningi przez Sampdorię Genua!

Niespełna 18-letni defensor będzie przebywał we Włoszech do soboty. W tym czasie przejdzie w Sampdorii testy medyczne oraz będzie trenował z drużyną występującą w rozgrywkach Primavery. – Prawdopodobnie zagram także w sparingu zaplanowanym na sobotę – mówił nam Dominik tuż przed wylotem do Włoch. Wyjazd do Genui to dla Małkowskiego świetna okazja, by z bliska przyjrzeć się, jak funkcjonuje silny, europejski klub. Co ciekawe, podobną możliwość miał już pod koniec 2015 r., kiedy został zaproszony na treningi przez AS Roma. Z kolei miesiąc temu we Włoszech, tyle że w Interze Mediolan, przebywał inny z naszych talentów Przemysław Bargiel. – Na pewno zobaczę coś nowego, ale ten wyjazd traktuję też jako szansę. Chcę się pokazać z jak najlepszej strony, sprawdzić się na tle drużyny młodzieżowej Sampdorii i zobaczyć jak tam się trenuje. Będzie to dla mnie kolejna, cenna lekcja – podkreślał Dominik.

Małkowski to wychowanek „Niebieskich”. Jesienią grał najczęściej w rezerwach Ruchu. W rozgrywkach IV ligi zanotował 13. występów i strzelił jedną bramkę. Jest także reprezentantem Polski w swojej kategorii wiekowej.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~glikUżytkownik anonimowy
~glik :
No photo~glikUżytkownik anonimowy
teraz beda pisac polska sampdoria.Polska moda haha
24 sty 16:31 | ocena:67%
Liczba głosów:3
33%
67%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii