Ruch najczęściej daje szanse gry zawodnikom, których sam szkolił!

Sztab szkoleniowy Ruchu ma powody do dumy. Klub z Chorzowa najlepiej opiekuje się piłkarskimi talentami i szybko wprowadza je do profesjonalnej gry.

Pilkarze Ruchu Chorzow wznowili treningi
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Spośród wszystkich drużyn Lotto Ekstraklasy to Ruch najczęściej daje szanse gry zawodnikom, których sam szkolił – wynika z raportu przygotowanego przez branżowy portal football-observatory.com.

 

Raport powstał na podstawie analizy wszystkich klubów 31. najsilniejszych lig w Europie. Analitycy sprawdzili, w których zespołach najczęściej stawia się na wychowanków. Uwzględniono czas spędzony na ligowych boiskach w ostatnim półroczu przez zawodników szkolonych w klubie. Portal football-observatory.com wziął pod uwagę piłkarzy, który między 15. a 21. rokiem życia byli szkoleni w danym klubie przynajmniej przez 3 lata. Zgodnie z tą zasadą, którą zastosowano wobec wszystkich analizowanych zespołów, najlepszy wynik w Polsce uzyskał Ruch. Piłkarze szkoleni przy Cichej spędzili na boisku w ostatnim półroczu dokładnie 38,8% łącznego czasu gry! Ten wynik dał „Niebieskim” również 38. miejsce w Europie (przeanalizowano ok. 500 drużyn). Z polskich klubów w pierwszej setce zestawienia – na 82. pozycji – znalazła się tylko Wisła Kraków z wynikiem 28,9%. Którzy zawodnicy „zapunktowali” dla chorzowian? Oprócz tradycyjnie rozumianych wychowanków – Michała Helika, Macieja Urbańczyka, Kamila Lecha i Przemysława Bargiela, brano pod uwagę także szkolonych w Ruchu Martina Konczkowskiego, Patryka Lipskiego i Piotra Ćwielonga (ta trójka trafiła na Cichą w wieku 17 lat) oraz Miłosza Trojaka (przyszedł jako 16-latek). Tych ośmiu zawodników zaliczyło w tym sezonie w Ekstraklasie łącznie 6501 minut, co w porównaniu do łącznego czasy gry całej drużyny daje właśnie 38,8%.

Dodajmy, że absolutnym zwycięzcą rankingu został słowacki Tatran Preszów ze wskaźnikiem aż 75,2%! Na podium znalazł się także ukraiński Wołyń Łuck (66,8%) i duński Aalborg (64,1%).

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~PGUżytkownik anonimowy
~PG :
No photo~PGUżytkownik anonimowy
Jasne, jesteście najlepsi, hihi...
Ruch daje grać młodym z przymusu bo z powodu biedy wyprzedaje swoich zawodników (tych co lepsi) a ci mądrzejsi sami uciekają z miasta smRodu.
27 mar 17 09:36 | ocena:69%
Liczba głosów:13
31%
69%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii