Ważny dzień przy Cichej. Przelewy już poszły?

stadion Ruchu
 fot. Barczyk Norbert  /  źródło: Pressfocus

Wtorek jest ostatnim dniem, w którym chorzowski klub musi przelać pieniądze na konta piłkarzy, którzy byli zatrudniani na podwójnych umowach i nie zostali spłaceni.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu chorzowski klub nie odwołał się od decyzji Komisji Licencyjnej PZPN nakładającej na niego karę minus ośmiu punktów za złamanie wymogu F09 Podręczniku Licencyjnego. Wyrok się uprawomocnił, w związku z czym „Niebieskim” ubyło w tabeli osiem punktów i zamiast 20, mają ich teraz 12.


Połowę z tych straconych punktów klub może odzyskać, pod warunkiem, że do końca stycznia br. ureguluje zaległości, jakie ma wobec zawodników Fundacja Ruchu, z którą piłkarze podpisywali umowy o pracę. Mówiło się o kwocie oscylującej w granicach 600-800 tys. zł, a zaległości miały dotyczyć ponad dwudziestu zawodników.


Czas na wysłanie przelewów Ruch ma do dziś do północy. Przy Cichej nie ukrywają, że lekki stres jest, ale wszyscy są przekonani, że działacze sprostają temu zadaniu i w środę klub będzie mógł oficjalnie ogłosić, że dług ten został uregulowany. Wczoraj po południu wykonaliśmy wiele telefonów do piłkarzy oczekujących na spłatę należności i sytuacja przedstawiała się tak, że część z nich otrzymała pieniądze, część słyszała, że w środę rano sumy mają być już na ich kontach, a część nie ma żadnych informacji, ale spokojnie czeka na rozwój wypadków.

 

Niedawno Aleksander Kurczyk zapewniał, że zrobi wszystko co w jego mocy, aby Ruch odzyskał 4 punkty, a zeszłotygodniowy jego powrót na stanowisko prezesa „Niebieskich” świadczy o tym, że „bierze sprawy w swoje ręce”. Zobaczymy co przyniosą najbliższe 24 godziny, które przy Cichej będę zdecydowanie bardzo długie...

Komentarze (23)

Napisz komentarz
No photo
No photo~pRezesUżytkownik anonimowy
~pRezes
No photo~pRezesUżytkownik anonimowy
do ~Niebieski:
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
31 sty 08:32 użytkownik ~Niebieski napisał
Dzisiaj sie okaze, czy prezes ma jaja.
Chcesz potrzymać i sprawdzić czy prawdziwe ?
Możesz nawet polizać i policzyć wszystkie zmarszczki :D :D :D
1 lut 02:18 | ocena:100%
Liczba głosów:10
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PoinformowanyUżytkownik anonimowy
~Poinformowany :
No photo~PoinformowanyUżytkownik anonimowy
Syryjscy szejkowie przywieźli niedawno pieniądze do klubu !!! Ale Fornalik musiał przyjąć kilku uchodźców do składu rozmowa zakończyła się sukcesem dla obu stron!
31 sty 15:56 | ocena:86%
Liczba głosów:14
86%
14%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~lagiewniki ksg Użytkownik anonimowy
~lagiewniki ksg :
No photo~lagiewniki ksg Użytkownik anonimowy
mam pytanie jedna sprawa zalatwiona a co z miastem kiedy wy splacicie długi kto da kase wy smieszni kibice ruchu bo działacze so goli i wesoli lecicie na bank a jo mom uciecha jak smrody rok tymu
31 sty 16:14 | ocena:78%
Liczba głosów:18
78%
22%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii