To może być „Niebieskie” zmartwychwstanie, a jak nie, to będzie IV liga!

Ruch - kibice
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Pożyczka z miasta ma uratować klub. Doskonale zdają sobie z tego sprawę radni oraz kibice.

We wtorek informowaliśmy, że Ruch jest w fatalnej sytuacji finansowej. - Aby otrzymać licencję na grę w ekstraklasie musimy udowodnić, że mamy pieniądze na nowy sezon. Od 2011 roku współpracowaliśmy z firmą, która zapewniała nam płynność finansową. We wspomnianej firmie doszło jednak do zmian właścicielskich, została ona zakupiona przez fundusz inwestycyjny, który stwierdził, że nie jest zainteresowany współpracą z Ruchem i zażądał od nas zwrotu środków – tłumaczył nam we wtorek prezes Dariusz Smagorowicz. Dlatego Ruch zwrócił się do miasta z prośbą o udzielnie 18 milionów złotych pożyczki, zaznaczając, że nie ma... planu B. - Wszyscy wiemy, że nie stać nas na jednoczesne ratowanie klubu i budowę stadionu przy Cichej. Wielokrotnie powtarzałem, że miasto nie udźwignie podwójnego obciążenia. Teraz ja i wszyscy radni zostaliśmy postawieni przed wyborem: spełniać obietnicę wyborczą lub ratować finansowo klub – przyznał we wtorek prezydent Chorzowa Andrzej Kotala, z którym chcieliśmy się wczoraj umówić na dłuższą rozmowę. Jak jednak przyznał rzecznik miasta Krzysztof Karaś, do 31 marca (w tym dniu Rada Miasta podejmie decyzję, czy przekaże klubowi pożyczkę) prezydent nie będzie udzielał wywiadów.


Wszystko wskazuje na to, że radni w ostatnim dniu marca głosować będą za pomocą finansową dla chorzowskiego klubu. Ta pożyczka zdaniem Smagorowicza wpłynie na zdecydowaną poprawę finansów klubu. - Pożyczka będzie przekazana akcjonariuszom, a to nie jest zadłużenie zewnętrzne. Dlatego o wiele łatwiej ją będzie można spłacić – przekonuje szef Ruchu. - Znam ligowe realia i nasz zespół jest jednym z najmniej kosztownych w ekstraklasie – podkreśla Waldemar Fornalik. - Chcemy zbudować mocną drużynę. Nas nie interesuje gra o utrzymanie, czy jedno sezonowe wyskoki, tylko stabilny, mocny klub. Nie da się jednak tego zrobić bez solidnych podstaw organizacyjnych i finansowych. Teraz jest na to szansa. Klub przechodzi restrukturyzację. Koszty utrzymania drużyny są coraz mniejsze. Stawiamy na młodzież, dla których Ruch jest magnesem. Chcemy to kontynuować. Naszych celów nie zrealizujemy jednak bez licencji na ekstraklasę. A realia czwartoligowe to cofnięcie się i strata tego co do tej pory wypracowaliśmy. Pytanie jednak brzmi: czy jeśli nie dostaniemy licencji na grę w ekstraklasie, to czy jest w ogóle sens budowy stadionu przy Cichej. Na dziś wyjściem jest Stadion Śląski. Myślę, że klub by na tym zyskał – dodawał szkoleniowiec, z którego zdaniem mocno liczą się kibice „Niebieskich”.


Fani we wtorek późnym popołudniem gościli w gabinecie prezesa Ruchu. - Chciałbym otrzymać od was dwuletni kredyt zaufania na grę na Stadionie Śląskim. Jeśli projekt nie powiedzie się, poproszę prezydenta, aby rozpoczął budowę stadionu przy Cichej – zwrócił się do kibiców Smagorowicz. Z kolei prezydent Kotala wcześniej stwierdził, że z wyborczej obietnicy budowy stadionu mogą go zwolnić tylko i wyłącznie kibice, którzy muszą teraz wziąć również na siebie odpowiedzialność za losy klubu i proces inwestycyjny przy Cichej. „Chcemy nowego stadionu przy Cichej, ale nie skażemy klubu na czwartoligowy byt i niepewność. Nie zapiszemy się czarnymi zgłoskami w klubowej historii” - takie słowa kibiców, który byli obecni na wspomnianym spotkaniu, cytuje portal niebiescy.pl.

 

Flesz Ekstraklasy #12: U Czerczesowa nie ma miejsca na samowolkę. Jaka będzie kara dla Dudy?

Komentarze (25)

Napisz komentarz
No photo
No photo~SlaskUżytkownik anonimowy
~Slask :
No photo~SlaskUżytkownik anonimowy
Wszystkie slaskie kluby maja jakies dlugi i grozi im degradacja czy cos innego...Ruch Chorzow,Polonia Bytom,Gornik
Zabrze..co to sie dzieje
17 mar 16 15:23 | ocena:87%
Liczba głosów:15
87%
13%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~albinekUżytkownik anonimowy
~albinek :
No photo~albinekUżytkownik anonimowy
SKANDAL i próba wyłudzenia publicznych pieniędzy.
Smagorowicz to maluteńki cwaniaczek.
Trzeba będzie złożyć doniesienie do prokuratury jeśli prezydent da pożyczkę Ruchowi
17 mar 16 19:53 | ocena:77%
Liczba głosów:22
77%
23%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~bankierUżytkownik anonimowy
~bankier :
No photo~bankierUżytkownik anonimowy
'klub zwrócił sie do miasta o udzielenie pożyczki' hahaha a co to miasto to jest bank, provident czeka hahaha
17 mar 16 15:42 | ocena:75%
Liczba głosów:20
75%
25%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii