Forma i postawa Surmy podziwiana przez trenerów

Przed derbami Ruch Chorzów - Piast Gliwice podczas konferencji prasowej szkoleniowcy obu zespołów sporo miejsca poświęcili pomocnikowi Niebieskich, Łukaszowi Surmie.

Ruch Chorzow - Slask Wroclaw
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Obecny szkoleniowiec Piasta Dariusz Wdowczyk miał okazję pracować z Surmą w Legii Warszawa. – 12 lat temu nie spodziewałem się, że Łukasz będzie tak długo grał w piłkę. Był kapitanem Legii, kiedy zdobywaliśmy mistrzostwo Polski. Odszedł niedługo po tym. Każdego ze starszych zawodników, którzy grają na odpowiednim poziomie i mają do tego zdrowie, trzeba docenić. A Łukasz niech rozgrywa kolejne spotkania, myślę, że jeszcze długo, długo nikt go nie dogodni – stwierdził Wdowczyk.

„Surmik” wciąż śrubuje swój rekord liczby występów w Ekstraklasie. Przed poniedziałkowymi derbami z Piastem ma ich na koncie dokładnie 550. – Szkoląc zawodników chcemy, żeby się rozwijali i wyjeżdżali. Dlatego ten rekord może być trudny do wyrównania. Każdy zawodnik, który prezentuje odpowiedni poziom wyjedzie. Myślę, że gdyby np. Radek Murawski grał w polskiej lidze do tego wieku, co Surma, ten rekord jest w stanie spokojnie pobić – mówił Waldemar Fornalik. – Ale on już chce wyjeżdżać – śmiał się trener Piasta.

Szkoleniowiec „Niebieskich” jest pod wrażeniem dyspozycji w jakiej znajduje się blisko 40-letni pomocnik. Przyznaje jednak, że potrzebna jest alternatywa, bowiem Surma wiecznie w piłkę grać nie będzie. – Jestem bardzo zadowolony, że Łukasz jest w tak dobrej dyspozycji. Musimy brać po uwagę wiek zawodnika. Niestety nie uciekniemy od prawdy. Fizjologii w pewnym momencie też nie da się oszukać. Musimy mieć alternatywę. Gdybym przed sezonem zakładał, że Łukasz rozegra wszystkie mecze i na nim będziemy opierać naszą grę, to byłbym chyba szalony – przyznał Waldemar Fornalik.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Poziom ligi jest żałosny>!Facet za młodu był za słaby na kluby zydowskie!
1 kwi 17 23:39 | ocena:75%
Liczba głosów:8
75%
25%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii