... bo to ostatni w życiu?

Ruch Chorzow - Gornik Leczna
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

To był wielce symboliczny obraz, przekazany przez kamery Canal+. Wojciech Grzyb - jedna z niewielu ikon „Niebieskich” w XXI wieku - schodzący zafrasowaną miną z murawy w chwili, w której delegat PZPN „zaprosił” obie ekipy do szatni.

Facet jak mało kto związany z najpiękniejszymi tradycjami, przekazywanymi przy Cichej z pokolenia na pokolenie, ale który też niejedno w swym futbolowym życiu widział, z niedowierzaniem kręcił głową. Nie tak wyobrażał sobie przecież kilka tygodni wstecz - gdy przyjmował ofertę asystowania na trenerskiej ławce innej legendzie Ruchu, Krzysztofowi Warzysze - pożegnalny mecz chorzowian w sezonie 2016/17. „Ruch to my, a nie wy” - krzyknęły z trybuny, bo czym uruchomiły własny scenariusz na to spotkanie. Smutny, bo w zasadzie skłaniający resztę piłkarskiej Polski do postawienia brutalnego pytania: „A może dobrze, że spadli?”...
Całe to zamieszanie - poprzedzone wcześniejszą informacją z Komisji Licencyjnej, która potwierdziła kolejne „zaległości wymagalne licencyjnie” chorzowskiego klubu - to gorzki obraz „Niebieskiej” rzeczywistości. Od dłuższego już czasu był jeden z najbardziej zasłużonych polskich klubów był już tylko kukułczym jajem, które prywatni (mniej lub bardziej przypadkowi) właściciele - bynajmniej nie sponsorzy! - próbowali podrzucić a to miastu, a to komuś innemu. „Muszę iść na ten mecz, bo może być ostatnim ekstraklasowym Ruchu w moim życiu” - usłyszałem w piątkowe przedpołudnie od kolegi - gościa ledwie... 23-letniego. Czarnowidz? Pesymista? Być może. Boję się jednak, że raczej trzeźwo myślący człowiek. Bo trudno o optymistyczne wnioski, patrząc na okoliczności, w których od kilku sezonów umierała chorzowska nadzieja...

 

Komentarze (11)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Ten Gieksa-fan albo Joker który tu jedzie po Ruchu to żaden Gieksiarz tylko PG. Rozpoznane IP. On tu jest pod wieloma nickami. Taki zakompleksiony burak z gliwickiego klubu lwowiaka buhahahaha.... :)))
3 cze 14:03 | ocena:88%
Liczba głosów:16
88%
13%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~RuhlaUżytkownik anonimowy
~Ruhla :
No photo~RuhlaUżytkownik anonimowy
Chorzowski smród matactwa roznosi się coraz bardziej po calym kraju. Ogromną radość sprawia mi śledzenie informacji o tym jak pogrąża się coraz bardziej raś-owski nowotwór polskiej piłki z chorzowa. Ruch Chorzów to dziś nie tylko dla mnie synonim wszelkiej patologii i krętactwa.
3 cze 14:20 | ocena:59%
Liczba głosów:22
41%
59%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MaxUżytkownik anonimowy
~Max :
No photo~MaxUżytkownik anonimowy
20dzieśia lat a może mniej lalajajajajajajaajajajajajajajajajajajajaj
3 cze 19:44 | ocena:55%
Liczba głosów:11
55%
45%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii