GieKSa wraca do żywych. Szczęśliwa wygrana w Bytowie

GKS Katowice wygrał na wyjeździe z Drutex-Bytovią Bytów 2:1 po golach Adriana Błąda i Wojciecha Kędziory. Warto jednak dodać, że trzy punkty wywalczone zostały dość szczęśliwie, bo gol na wagę zwycięstwa padł dopiero w 86 minucie.

Drutex-Bytovia Bytow - GKS Katowice

Po remisie w poprzednim meczu z Chrobrym Głogów, tym razem GieKSa sięgnęła po pełną pulę. Co prawda pierwsze minuty nie zwiastowały emocjonującego widowiska, jednak z czasem gra się rozkręcała. W efekcie w doliczonym czasie gola dającego katowiczanom prowadzenie zdobył Adrian Błąd (swoją drogą najlepszy zawodnik GKS-u w pierwszej połowie)

W drugiej połowie znowu znać o sobie zaczęły dawać stare demony. GieKSa grała chaotycznie, niedokładnie, co prowokowało kolejne akcje gospodarzy. Efektem takiej postawy był gol Jakóbowskiego na kwadrans przed końcem meczu. Znów zrodziła się obawa, że Bytovia do końca będzie dominować na boisku, a katowiczanie mogą wrócić do domu z niczym. Tymczasem zespół uratował Wojciech Kędziora,  który na kilka minut przed końcem z bliska trafił do bramki gospodarzy.

Dzięki zdobytym trzem punktom katowiczanie - przynajmniej do jutra - wyszli ze strefy spadkowej.

Drutex Bytovia Bytów – GKS Katowice 1:2 (0:1)

0:1 - Błąd, 45+2 min

1:1 - Jakóbowski, 75 min

1:2 - Kędziora, 86 min

Drutex-Bytovia: Witan - Wróbel (74. Biel), S. Kamiński, Jakóbowski, Poczobut, Wacławczyk (64. Wolski), Wilczyński, Stasiak, Gonzalez, Hebel (72. Szewczyk), Duda. Trener Adrian STAWSKI.

GKS: Nowak - Frańczak, Klemenz (46. Kamiński), Midzierski, Mączyński - Zejdler (65. Sulek), Pleva, Mandrysz, Błąd, Ćerimagić - Yunis (81. Kędziora). Trener Piotr MANDRYSZ.

Żółte kartki: Wilczyński, Poczobut, Wróbel - Mączyński.