Koniec bezkrólewia. Podbeskidzie ma nowego trenera

Dariusz Dźwigała
 fot. Krzysztof Dzierżawa  /  źródło: Pressfocus

Dariusz Dźwigała został dziś zaprezentowany jako nowy trener Podbeskidzia. Celem jest awans do ekstraklasy.

We wtorek, krótko po 11.30, w Bielsku-Białej zakończył się kilkutygodniowy okres bezkrólewia. W sali konferencyjnej restauracji Grępielnia w Bielsku-Białej pojawili się wtedy Tomasz Mikołajko, prezes klubu i Dariusz Dźwigała. Żmudny czas poszukiwania następcy Roberta Podolińskiego dobiegł końca. - Dyskusje na temat wizji i pomysłu co zrobić, by jak najszybciej awansować do ekstraklasy, trochę trwały - przyznał Mikołajko. W końcu udało się jednak dogadać z Dźwigałą, który od momentu wycofania się z rozgrywek Dolcanu Ząbki, pozostawał bez pracy.

 

Nowy szkoleniowiec podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Celem, jaki przed nim postawiono, jest awans już w tym sezonie. Jest jednak jedno "ale". Dwuletnia umowa świadczy o tym, że w Bielsku-Białej liczą się z tym, że powrót może zająć trochę dłużej. - Klub jest stabilny, a miasto z potencjałem ekstraklasowym. Dlatego chcemy awansować od razu, ale zdajemy sobie sprawę, że to jest sport i bywa różnie. Dlatego bardzo nam zależy, żeby drużyna prezentowała przy tym ciekawą piłkę i wróciła do góralskiego charakteru, z którego kiedyś słynęła. Dziękuję trenerowi za podjęcie tego wyzwania. Wszyscy w klubie wspólnie pracujemy na sukces sportowy - zapewnił prezes Mikołajko.

 

Sztab szkoleniowy, z jakim będzie pracował Dźwigała, nie jest jeszcze znany. Wiadomo, że trener przedstawił swoją listę współpracowników, z którymi chciałby pracować, ale rozmowy będą się jeszcze toczyć. Szkoleniowiec wspólnie z prezesem pracują teraz nad stworzeniem listy zawodników, którzy pożegnają się z klubem i z potencjalnymi wzmocnieniami. - Chcieliśmy z tym poczekać do momentu, gdy pojawi się nowy trener - przyznał Mikołajko. Wiadomo, że jednym z zawodników, których chciałby w klubie Dźwigała, jest Damian Kądzior, 24-letni pomocnik Jagiellonii Białystok, ostatnio grający w Wigrach Suwałki na wypożyczeniu. Obaj panowie pracowali już razem w Ząbkach. Do treningach drużyna ma wrócić 20 czerwca. Są dogrywane szczegóły planu przygotowawczego. - Apeluję do całego otoczenia, by dało trenerowi trochę cierpliwości i czasu - zakończył Mikołajko, jakby odpowiadając na pojawiające się gdzieniegdzie głosy niezadowolenia z wybrania trenera bez spektakularnych sukcesów. Może to być jednak metoda. Wszak poprzedni awans do ekstraklasy uzyskał Robert Kasperczyk, który wcale nie mógł się pochwalić lepszym CV od Dźwigały.

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~sympatykTSPUżytkownik anonimowy
~sympatykTSP :
No photo~sympatykTSPUżytkownik anonimowy
Bielsko czeka na odważnego trenera, który najpierw przywróci waleczność na boisku i zbuduje zespół, który zrozumie swoją wartość. Jak to będzie, będą kibice i wyniki. Mójty i inne panienki niech się podczepią pod ekstraklasę i udają że grają. Życzymy powodzenia
7 cze 16 13:55 | ocena:82%
Liczba głosów:11
82%
18%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~keczaninUżytkownik anonimowy
~keczanin
No photo~keczaninUżytkownik anonimowy
do ~sympatykTSP:
No photo~sympatykTSPUżytkownik anonimowy
7 cze 16 13:55 użytkownik ~sympatykTSP napisał
Bielsko czeka na odważnego trenera, który najpierw przywróci waleczność na boisku i zbuduje zespół, który zrozumie swoją wartość. Jak to będzie, będą kibice i wyniki. Mójty i inne panienki niech się podczepią pod ekstraklasę i udają że grają. Życzymy powo
Bardzo słuszny głos w sprawie. Popieram w całości. Mam nadzieję, żę będzie tak, jak napisałeś. A trenerowi życzymy powodzenia i liczymy na niego i na jego zespół.
7 cze 16 13:58 | ocena:91%
Liczba głosów:11
91%
9%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Leo Johnson Użytkownik anonimowy
~Leo Johnson :
No photo~Leo Johnson Użytkownik anonimowy
Kredyt zaufania otwarty Panie trenerze. Mam nadzieję, że wykorzysta go Pan należycie. Powodzenia!
7 cze 16 16:10 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii