Komandos zamiast ultimatum. Dariusz Dudek zostanie trenerem Zagłębia Sosnowiec

Dariusz Dudek obejmie dzisiaj szkoleniową posadę w Zagłębiu Sosnowiec. Zastąpi Dariusza Banasika, który zdymisjonowany został jeszcze w Legnicy, krótko po ostatnim gwizdku.

Zaglebie Sosnowiec - GKS Katowice
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

„Myślałem, że najpierw dostanę ultimatum” – tymi słowami na zwolnienie z funkcji trenera Zagłębia zareagować miał w piątkowy wieczór Dariusz Banasik. O tym, że sosnowieckiej jedenastki w następnym meczu już nie poprowadzi, dowiedział się zaraz po wyjściu z konferencji prasowej. Mówił na niej, że zrobi wszystko, żeby w kolejnych potyczkach wyniki były lepsze…

 

Klauzule ochronne

Cztery kolejki, trzy porażki. Ta w Legnicy bardzo dotkliwa, w dodatku bez stylu, bez wyrazu. Prezes Marcin Jaroszewski stracił cierpliwość. Nie czekał na powrót do Sosnowca. Po konferencji prasowej poprosił trenera na bok, wrócił z nim na murawę i tam poinformował o zakończeniu współpracy.

 

Kolejnego klinczu o podłożu finansowym jednak nie będzie. Podpisując pod koniec ubiegłego roku kontrakt z Banasikiem, klub - pomny nieprzyjemnych doświadczeń z Piotrem Mandryszem - zabezpieczył się stosownymi klauzulami. Dzięki temu nie ma obecnie takiej możliwości, by Banasik otrzymywał co miesiąc pensję do końca kontraktu, de facto przy Kresowej już nie pracując.

 

Premiera poranna

Sosnowiczanie rozpoczną nowy tydzień dzisiaj o 10.00 rano. Inauguracyjny trening w roli głównodowodzącego poprowadzi Dariusz Dudek, a debiut w nowej roli zaliczy w środę, gdy na Stadionie Ludowym pojawi się Puszcza Niepołomice. Sam do siedziby sosnowieckiego klubu zawitał już wczoraj wieczorem. Przyjechał prosto z Niecieczy, gdzie zaliczył pożegnalny mecz jako drugi trener Bruk-Betu Termaliki.

 

Rozwiązanie umowy z podtarnowskim klubem Dudek negocjował od soboty. Początkowo napotkał na opór, ale już w niedzielę wszystko wskazywało na to, że strony dojdą do porozumienia. Trener Mariusz Rumak będzie zatem musiał poszukać innego asystenta.

 

Złoty manewr

Prezes Jaroszewski liczy na powtórzenie złotego manewru sprzed roku. Wówczas także dał szansę trenerowi, który nigdy wcześniej nie prowadził samodzielnie pierwszego zespołu seniorów. Był nim Jacek Magiera. Efekt wszyscy pamiętamy – „Magic” odchodził z Zagłębia, zostawiając drużynę na pozycji lidera. A przeprowadzał się nie byle, gdzie, bo na Łazienkowską. Dokładniej – do Ligi Mistrzów. Niebawem poprowadził mistrza Polski na Santiago Bernabeu w wyjazdowej potyczce z Realem Madryt.

 

Trudno oczekiwać, by równie spektakularnie rozwinęła się w najbliższym czasie przygoda z trenerskim fachem 42-letniego Dudka, ale ta historia - przynajmniej w swej startowej fazie - wydaje się znajoma. Chodzi o człowieka, który z warszawskim klubem, podobnie jak Magiera, też kiedyś związany był jako piłkarz (lata 2002-05). Tyle że nie zdobył w tym okresie żadnego trofeum, a i jego doświadczenie szkoleniowe jest póki co wyraźnie uboższe. Największe jego osiągnięcie to jak na razie licencja UEFA Pro.

Komentarze (10)

Napisz komentarz
No photo
No photo~tklUżytkownik anonimowy
~tkl :
No photo~tklUżytkownik anonimowy
Mam gleboka wiare i nadzieje, ze Moje Zaglebie dostanie solidny oklep od Puszczy w najblizsza srode, a Checinski sie w koncu ocknie i zrobi porzadny przeglad kadr w Zaglebiu. Wywali na zbity pysk "MJ niebieskie najki i sloma w butach", "bramkarza-dajrekota" i cala reszte grilowo-pijacka. ZA ROK WYBORY PAMIETAJ CHECINSKI!
Mam tez nadzieje, ze ultrasi Zaglebia wykaza sie na meczu i przygotuja piekna oprawe, zeby waaadza spojrzala na to innym okiem. Wierze w Was chlopaki!
21 sie 17 11:20 | ocena:67%
Liczba głosów:3
33%
67%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AndreaUżytkownik anonimowy
~Andrea :
No photo~AndreaUżytkownik anonimowy
O jakim awansie mówimy, walczymy o utrzymanie. Znów powiązania legijne. To co się wyprawia za miejskie pieniądze woła o pomstę do nieba. Ciekawe czy prezydent i jego nieudacznicy też by byli tacy rozrzutni gdyby chodziło o ich prywatną kasę. Podległość legii niszczy Zagłębie co widać na przestrzeni ostatnich miesięcy. Dla mnie jako kibica Zagłębia to jeden wielki dramat i powód do smutku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
21 sie 17 10:28 | ocena:57%
Liczba głosów:7
43%
57%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~An dyKaUżytkownik anonimowy
~An dyKa :
No photo~An dyKaUżytkownik anonimowy
Kolejny błąd sosnowieckich działaczy Zagłębia.Widać nie zależy im na awansie do ekstraklasy.Nowy trener nie osiągnie nic.Dosłownie nic.Zagłębie będzie dołować coraz bardziej a priorytetem będzie walka o utrzymanie w I lidze.
21 sie 17 10:08 | ocena:50%
Liczba głosów:8
50%
50%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii