Dariusz Banasik: Zespół pokazał inny styl

Odetchnęliśmy z ulgą, ale nikt nie traci głowy. Już w sobotę gramy kolejny mecz, nie ma czasu na świętowanie - uważa trener Zagłębia po środowym zwycięstwie nad Górnikiem Zabrze. W sobotę do Sosnowca przyjedzie Podbeskidzie.

Gornik Zabrze - Pogon Siedlce
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Zagłębie po kompromitującej porażce ze Zniczem Pruszków (0:3) podniosło się z kolan. Najpierw 4:0 z Kluczborkiem, potem 2:1 z Górnikiem Zabrze. Wygląda na to, że drużyna z Kresowej powoli wraca na właściwe tory.

 

- Odetchnęliśmy z ulgą, ale nikt nie traci głowy. Już w sobotę gramy kolejny mecz, nie ma czasu na świętowanie. Ostatnie dwa mecze pokazały, że liczymy się w grze o cele, które wszyscy sobie tutaj postawiliśmy - twierdzi trener Zagłębia, Dariusz Banasik. - Zespół pokazał trochę inny styl. Myślę, że wiele osób zaskoczyliśmy zmianą ustawienia, zaczęliśmy lepiej bronić, więcej kontratakować - wyjaśnia przyczyny lepszej dyspozycji swojego zespołu 43-latek.

 

Wspomniany na początku mecz ze Zniczem Pruszków był początkiem zmian w zespole ze Sosnowca. Z drużyny usunięto Krzysztofa Markowskiego i dotychczasowego kapitana, Sebastiana Dudka. Teraz opaskę nosi Michał Fidziukiewicz i trzeba powiedzieć, że ten fakt bardzo mu służy. W ostatnich dwóch meczach 26-letni napastnik strzelił dwa gole. - To była ciekawa sytuacja, gdyż sztab szkoleniowy podjął decyzję, ale tylko odnośnie trzech kandydatur. Spośród tej trójki kapitana mieli wybrać koledzy z drużyny. Głosowanie było bardzo wyrównane, do końca ważyły się losy opaski, chyba ostatni głos zadecydował o Michale Fidziukiewiczu. Kapitan się sprawdza - Michał odbudował się psychicznie, strzela bramki, asystuje, a najważniejsze jest to, że jest kapitanem, który nie przegrywa - chwali swojego podopiecznego Banasik.

 

W najbliższej kolejce Zagłębie podejmie u siebie Podbeskidzie. - W tej lidze żaden zespół nie odpuści, czy jest to Podbeskidzie, czy MKS Kluczbork, każdy ma swoje cele, które chce zrealizować. Nie można wskazać, który mecz będzie łatwiejszy. Sztab szkoleniowy jest przygotowany na to spotkanie - zapewnia trener Zagłębia.

Z tej samej kategorii