Dariusz Banasik: Trzeba zabrać się do roboty!

- Jesteśmy rozżaleni tym, że kończymy sezon o jedno miejsce za nisko. Pragnęliśmy tej drugiej lokaty, lecz taki jest sport - powiedział po meczu z GKS-em Tychy trener Zagłębia. Sosnowiczanie wygrali na Stadionie Ludowym 2:1, ale do awansu do ekstraklasy zabrakło jednego punktu.

Zaglebie Sosnowiec - GKS Tychy
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Dariusz BANASIK (trener Zagłębia Sosnowiec): - To taka prawidłowość, że gdy przegrywamy, to w następnym meczu przychodzi zwycięstwo. Chłopaki dali z siebie dużo, by wygrać nawet tym skromnym rezultatem. Trzeba im pogratulować, bo to był ciężki gatunkowo mecz. Wiedzieliśmy, że musimy wygrać i liczyć na potknięcia innych. Poradziliśmy sobie, w odróżnieniu od ubiegłego tygodnia. Jesteśmy rozżaleni tym, że kończymy sezon o jedno miejsce za nisko. Pragnęliśmy tej drugiej lokaty, lecz taki jest sport. Potraciliśmy punkty wcześniej. Wiem, że wszyscy są sfrustrowani ostatnimi spotkaniami z Mielcem czy Głogowem. Ligi nie przegraliśmy jednak tylko nimi. Cofając się do historii, był niestrzelony karny z GKS-em Katowice, błąd sędziowski z Chojniczanką, bardzo słaby mecz ze Zniczem. Mogliśmy równie dobrze mieć te trzy ostatnie kolejki tak spokojne jak Sandecja. W Głogowie nie wytrzymaliśmy ciśnienia. Mogę tylko przeprosić i jednocześnie podziękować działaczom, kibicom, władzom klubu za tę rundę. To sport. Trzeba zabrać się do roboty, nie spuszczać głowy. Widocznie w tym roku nie byliśmy na tyle mocni, by tę ligę zawojować i być teraz w ekstraklasie.

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~gostekUżytkownik anonimowy
~gostek :
No photo~gostekUżytkownik anonimowy
Ty Banasik to już się narobiłeś.Wypad z Sosnowca.Razem z tym "prezesem" i dziadygą Stankiem
4 cze 17 17:21 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Banasik. Pakuj swoje graty i spadaj na chate. Od Zagłębia się odwal
4 cze 17 22:20 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Wojtani kibicUżytkownik anonimowy
~Wojtani kibic :
No photo~Wojtani kibicUżytkownik anonimowy
Panie trenerze jak Pan przygotował drużyne w okresie zimowy,co asystentami Pan zdziełal,Trener Mandrysz chciał rozbić układy w drużynie,to zawodnicy o dużym stażu nie chcieli ekstraklasy, a Pan się temu przyglądał,może wreszcie coś wprowadzi z piłkarzy z Sosnowca przeciez jest zaplecze
16 cze 17 03:50
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii