Dariusz Banasik zwolniony z Zagłębia!

Wysoka porażka Zagłębia Sosnowiec z Miedzią Legnica spowodowała, że Dariusz Banasik przestał pełnić funkcję szkoleniowca ekipy z Kresowej.

Pilka nozna. I liga. Zaglebie Sosnowiec - Stomil Olsztyn. 04.03.2017
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Dziś wieczorem Zagłębie Sosnowiec przegrał z Miedzią Legnica 1:4. Była to trzecia klęska sosnowiczan w czterech ligowych meczach tego sezonu. Słaba forma drużyny z ulicy Kresowej spowodowała, że pracę stracił trener Dariusz Banasik. Po konferencji prasowej prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski w krótkiej rozmowie poinformował szkoleniowca o zakończeniu współpracy.

 

- Po czterech kolejkach mamy trzy punkty. Nie uciekam od odpowiedzialności i zrobię wszystko, aby wyniki były lepsze. Jeśli tak nie będzie, to trzeba będzie porozmawiać z zarządem i zastanowić się co zrobić, aby drużyna zaczęła grać lepiej. Zagłębie to wspaniały klub i wspaniali kibice. Nie przystoi przegrywać w takim stylu - mówił na spotkaniu z mediami były już szkoleniowiec sosnowieckiej drużyny, nie wiedząc jeszcze o decyzji zarządu.

 

44-letni szkoleniowiec pracował w Zagłębiu od 2 stycznia. W ubiegłym sezonie jego zespół zajął trzecie miejsce rozgrywkach I ligi, przegrywając awans do ekstraklasy z Górnikiem Zabrze o jeden punkt.

Komentarze (8)

Napisz komentarz
No photo
No photo~ddUżytkownik anonimowy
~dd :
No photo~ddUżytkownik anonimowy
A tak się chwalił, że go nigdzie nie zwolnili jeszcze :). Problem taki, że trochę za późno. Jeszcze P.Stanka niech zabierze ze sobą.
19 sie 17 00:08 | ocena:78%
Liczba głosów:9
78%
22%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~antekUżytkownik anonimowy
~antek :
No photo~antekUżytkownik anonimowy
Najlepsze jest to, że naściągał swoich zawodników załatwił im wysokie i długie kontrakty i kto teraz za to odpowie /??Powinien Stanek się wytłumaczyć za bajzel w klubie, za brak umiejętności menadżerskiej piastując tak szczytne stanowisko Dyr. Sportowego Zagłębia !! Razem z Banasikiem powinni w pierwszej kolejności być za to ścigani !!! Finansowo położyli zagłębie na łopatki i co z tego że wylecą z klubu, a za szkody kto zapłaci ??????
19 sie 17 10:00 | ocena:100%
Liczba głosów:5
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~pinokioUżytkownik anonimowy
~pinokio :
No photo~pinokioUżytkownik anonimowy
Kolejny klub zarządzany przez wicie-rozumicie "działaczy"...Łatwa kasa dla nierobów i leni na boisku.I dlatego polska piłka klubowa w takim jest miejscu...
19 sie 17 11:07 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii