Sprzedać czy zatrzymać? Dylemat Ruchu na przykładzie Monety

Łukasz Moneta to obecnie najcenniejszy piłkarz "Niebieskich" mający wciąż ważny kontrakt z chorzowskim klubem. Ruchowi przydałaby się i gotówka, i sam piłkarz, który był najjaśniejszym punktem zespołu w ostatnich meczach sezonu.

Ruch Chorzow - Zaglebie Lubin
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Inaczej niż w przypadku kilku innych zawodników fani Ruchu do Monety nie mogą mieć żadnych pretensji. 23-letni pomocnik mimo trudnych warunków nie narzekał i skupił się na walce do końca o utrzymanie. Dobra gra Monety zaowocowała powołaniem na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Po powrocie z turnieju przyszłość piłkarza powinna się wyjaśnić. Z jednej strony lewonożny piłkarz ma wciąż ważny kontrakt z Ruchem, lecz z drugiej strony, po dobrym sezonie jego ambicje nadal sięgają ekstraklasy.

 

- Mam jeszcze półtoraroczny kontrakt, więc dopuszczam myśl, że będę grał na zapleczu ekstraklasy, ale inna sprawa, czy bym chciał tam grać. Jestem jeszcze młody, rozegrałem dopiero pierwszy pełny sezon w ekstraklasie, nie pokazałem jeszcze wszystkiego, mam duże rezerwy i nie ukrywam, że chciałbym znaleźć klub w elicie. Z gry w I lidze nie byłbym szczególnie zadowolony, ale potraktowałbym to jako wyzwanie i okazję do udowodnienia mojej wartości. Zresztą znam klimat tych rozgrywek, bo wcześniej występowałem tam w Wigrach Suwałki, - przyznał kilka dni temu piłkarz w rozmowie z portalem dogrywka24.pl.

 

Z kolei dla Ruchu, który wciąż potrzebuje kolejnych zastrzyków gotówki do wyjścia na prostą, kilkaset tysięcy złotych, bo o takiej sumie należy realnie myśleć, byłoby nie do pogardzenia. Szczególnie, że działacze chorzowian w najbliższej przyszłości muszą wypłacić wszystkie raty za zaległe premie, a także inne zobowiązania. Innym zawodnikiem na którym mógłby w najbliższym czasie zarobić Ruch jest 17-letni Przemysław Bargiel. Jak usłyszeliśmy przy Cichej oferta włoskiego AC Milan nie jest, jak na razie, satysfakcjonująca. W tym tygodniu klub z Chorzowa ma przedstawić nowego asystenta trenera Krzysztofa Warzychy, który zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Grzyba.

Z tej samej kategorii