Sprzedać czy zatrzymać? Dylemat Ruchu na przykładzie Monety

Ruch Chorzow - Zaglebie Lubin
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Łukasz Moneta to obecnie najcenniejszy piłkarz "Niebieskich" mający wciąż ważny kontrakt z chorzowskim klubem. Ruchowi przydałaby się i gotówka, i sam piłkarz, który był najjaśniejszym punktem zespołu w ostatnich meczach sezonu.

Inaczej niż w przypadku kilku innych zawodników fani Ruchu do Monety nie mogą mieć żadnych pretensji. 23-letni pomocnik mimo trudnych warunków nie narzekał i skupił się na walce do końca o utrzymanie. Dobra gra Monety zaowocowała powołaniem na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Po powrocie z turnieju przyszłość piłkarza powinna się wyjaśnić. Z jednej strony lewonożny piłkarz ma wciąż ważny kontrakt z Ruchem, lecz z drugiej strony, po dobrym sezonie jego ambicje nadal sięgają ekstraklasy.

 

- Mam jeszcze półtoraroczny kontrakt, więc dopuszczam myśl, że będę grał na zapleczu ekstraklasy, ale inna sprawa, czy bym chciał tam grać. Jestem jeszcze młody, rozegrałem dopiero pierwszy pełny sezon w ekstraklasie, nie pokazałem jeszcze wszystkiego, mam duże rezerwy i nie ukrywam, że chciałbym znaleźć klub w elicie. Z gry w I lidze nie byłbym szczególnie zadowolony, ale potraktowałbym to jako wyzwanie i okazję do udowodnienia mojej wartości. Zresztą znam klimat tych rozgrywek, bo wcześniej występowałem tam w Wigrach Suwałki, - przyznał kilka dni temu piłkarz w rozmowie z portalem dogrywka24.pl.

 

Z kolei dla Ruchu, który wciąż potrzebuje kolejnych zastrzyków gotówki do wyjścia na prostą, kilkaset tysięcy złotych, bo o takiej sumie należy realnie myśleć, byłoby nie do pogardzenia. Szczególnie, że działacze chorzowian w najbliższej przyszłości muszą wypłacić wszystkie raty za zaległe premie, a także inne zobowiązania. Innym zawodnikiem na którym mógłby w najbliższym czasie zarobić Ruch jest 17-letni Przemysław Bargiel. Jak usłyszeliśmy przy Cichej oferta włoskiego AC Milan nie jest, jak na razie, satysfakcjonująca. W tym tygodniu klub z Chorzowa ma przedstawić nowego asystenta trenera Krzysztofa Warzychy, który zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Grzyba.

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Szynkers88Użytkownik anonimowy
~Szynkers88 :
No photo~Szynkers88Użytkownik anonimowy
Według mnie Moneta jest predysponowany do gry jako lewy obrońca. Na miejscu Legii ściągnąłbym go i ogrywał na tej pozycji. Jest silny fizycznie, dynamiczny, ma uderzenie, przebojowość, gra dwiema nogami. Brakuje mu jednak dobrego przeglądu pola i zmysłu do gry kombinacyjnej. Uważam, że może być w przyszłości reprezentantem Polski jako lewy obrońca, aktywny w ofensywie. Na tej pozycji może zrobić dużą karierę, jak Łukasz Piszczek, jako skrzydłowy, uważam, że karierę ligową. Taka jest moja opinia po obejrzeniu paru meczów z udziałem Monety, więc może się mylę.
20 cze 11:30 | ocena:55%
Liczba głosów:22
45%
55%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Jerzyk mowi prawdeUżytkownik anonimowy
~Jerzyk mowi prawde
No photo~Jerzyk mowi prawdeUżytkownik anonimowy
do ~Szynkers88:
No photo~Szynkers88Użytkownik anonimowy
20 cze 11:30 użytkownik ~Szynkers88 napisał
Według mnie Moneta jest predysponowany do gry jako lewy obrońca. Na miejscu Legii ściągnąłbym go i ogrywał na tej pozycji. Jest silny fizycznie, dynamiczny, ma uderzenie, przebojowość, gra dwiema nogami. Brakuje mu jednak dobrego przeglądu pola i zmysłu d
Legła woli smieci z zachodu 5 sortu i brudasow. Trudno nie zauwazyc, ze nie szanują rodakow ani młodzieży? Smiech na sali, ze taki klubik z prowincji nie stawia na naszych
20 cze 11:48 | ocena:67%
Liczba głosów:24
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Co tam nowego u patologii ?
Dalej wyprzedaże ? Buhahahha.....
20 cze 21:09 | ocena:56%
Liczba głosów:16
56%
44%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii