Przebudzenie Tychów, dwa awanse i Mamrot w górę

Jaki będzie piłkarski rok 2017? „Powróżyliśmy z fusów”. Oto parę naszych prognoz na temat pierwszoligowców. Ile się sprawdzi?

GKS Katowice - Zaglebie Sosnowiec
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Jestem spokojny o...

* ... losy klubów z województwa śląskiego. W ostatnich czterech latach sezon w sezon z zapleczem ekstraklasy żegnał się któryś ze śląskich klubów (kolejno: Polonia Bytom, ROW Rybnik, GKS Tychy, Rozwój Katowice). Choć teraz tyszanie rok 2016 kończyli też „pod kreską”, wiosną bez problemu wygrzebią się z tych tarapatów.


* ... emocje do ostatniej kolejki. W poprzednim sezonie Arka i Wisła Płock wiosną dość szybko zniechęciły resztę stawki do walki o awans. Teraz pierwsza trójka - choć ma przewagę nad pogonią (i Pogonią...) - zapewne długo czuć będzie na plecach oddech Miedzi, Wigier, Górnika. Ale i tak GKS Katowice i Zagłębie w czerwcu awansują do ekstraklasy!

 

ZOBACZ, CO WYWRÓŻYLIŚMY DLA EKSTRAKLASY W ROKU 2017

 

Obawiam się...

* ... osłabień personalnych w zimowej przerwie śląsko-dąbrowskich kandydatów do awansu. „Wiadomo, że w kadrze pierwszego zespołu nie ma obecnie piłkarza nie na sprzedaż” - napisaliśmy niedawno w kontekście ewentualnego odejścia Vamary Sanogo z Zagłębia Sosnowiec. Nieoficjalnie pod takim zdaniem podpisali się również przy Bukowej - a przecież Alan Czerwiński mocno kuszony jest przez poważnych oferentów z ekstraklasy.

 

W roku 2017 będzie się mówić o...

* ... Ireneuszu Mamrocie. To nie przypadek, że szkoleniowcy kolejnych ligowych rywali Chrobrego z uznaniem mówią o sposobie gry głogowian. Ich opiekun od ponad sześciu lat z mozołem - bo z konieczności w każdym okienku transferowym kadra się zmienia - buduje zespół, i za każdym razem jest groźny dla najlepszych w stawce. Aż dziw bierze, że we wrocławskim kryzysie trenerskim nikt nie wpadł na to, by „po sąsiedzku” dać szansę właśnie jemu. Ale ktoś w ekstraklasie na pewno mu ją w tym roku da.

 

Z tej samej kategorii