Spotkanie wielu rozczarowań. Odra przegrywa mecz na szczycie

Chrobry Glogow - Odra Opole

Odra Opole przegrała na wyjeździe z Chrobrym Głogów 0:2 po bramce Machaja z rzutu karnego oraz Kowalczyka w ostatnich sekundach. Tym samym podopieczni Mirosława Smyły stracili pozycję lidera I ligi.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego doszło do niecodziennej sytuacji. Sedzia długo nie mógł zdecydować się na rozpoczęcie spotkania, a ostatecznie pierwszy gwizdek sędziego piłkarze usłyszeli prawie 15 minut później niż planowano.

Mając w pamięci przedmeczowe wypowiedzi można było przypuszczać, że Odra od pierwszych minut będzie chciała pokazać, że wcale nie jest liderem z przypadku. Jeśli tak, to miało niewielkie pokrycie w rzeczywistości. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, a kibice mogli być za to świadkami popularnych "piłkarskich szachów". Emocje pojawiły się dopiero pod koniec pierwszej połowy, kiedy w polu karnym Odry faulowany był Olków-Gołąb, a sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał natomiast Mateusz Machaj.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Odra nie miała zbyt wielu szans na doprowadzenie do wyrównania, a jeśli już udało sie wykreować sytuację, trudno określić ją mianem "groźna". Ponadto oba zespoły zaczęły grać agresywniej, a zwieńczeniem była czerwona karta dla Habusty w 75 min. Grająca w osłabieniu Odra już nie miała zbyt wiele do powiedzenia, a w ostatniej minucie cios dobijający zadał Kowalczyk.

Chrobry Głogów – Odra Opole 1:0 (1:0)

1:0 - M. Machaj, 42 min (karny)

2:0 - Kowalczyk, 90 min

Sędziował Sebastian Tarnowski (Wrocław)

CHROBRY: Janicki- Ilków-Gołąb, Michalec, Stolc, Danielak, Bach, Gąsior, Mandrysz, Szczepaniak, M. Machaj (87. B. Machaj), Kaczmarek (65. Kowalczyk). Trener Grzegorz NICIŃSKI.

ODRA: Weinzettel - Brusiło, Baran, Kowalski, Winiarczyk, Habusta, Wepa (66. Matsui), Wodecki, Niziołek, Gancarczyk (57. Żagiel), Skrzypczak (70. Maćczak). Trener Mirosław SMYŁA

Żółte kartki: Ilków-Gołąb, Michalec, Gąsior - Niziołek.

Czerwona karta: Habusta (75 min - brutalny faul)