Totalne szaleństwo w Chojnicach. Trzy gole w 90 min i Ruch przegrywa

Ruch Chorzów po emocjonującym meczu przegrał na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 3:4. Najwięcej wrażeń przyniosły końcowe 10 minut, w których wpadły łącznie cztery gole.

Chojniczanka Chojnice - Ruch Chorzow
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Tak szalonej końcówki w wykonaniu Ruchu już dawno nie było. Niebiescy pokazali ambicje, determinację i walkę, ale do choćby remisu to jednak nie wystarczyło. W dosłownie ostatnich sekundach chorzowian ze złudzeń odarł Jakub Bąk...

 

W pierwszej połowie co prawda goli kibice nie zobaczyli, co nie znaczy, że brakowało emocji. Już w 4 minucie dla Chojniczanki podyktowany został rzut karny, jednak strzał Zawistowskiego obronił Hrdliczka. Później dobrych sytuacji nie brakowało, jednak piłka do siatki nie trafiła.

 

Gole pojawiły się natomiast w drugiej części meczu. Strzelanie zaczęli piłkarze Ruchu, a konkretnie Czajkowski, który wykorzystał zamieszanie pod bramką Chojniczanki. Z czasem jednak przewaga Chojniczanki rosła, a bramki Ryczkowskiego i Grzelaka były tego konsekwencją. Kiedy do bramki trafił Bąk w 83 min wydawało się, że już jest po meczu (chwile wcześniej karnego nie wykorzystał Grzelak). 

 

Kulminacja emocji przyszła w 90 min - wtedy bramki padały jak na zawołanie. Najpierw nadzieję Ruchowi dał Balicki, którego bramka dała kontakt, a kiedy do remisu doprowadził Zawal, zapanowała euforia... Trochę przedwcześnie, bo gdy było potrzeba najwięcej koncentracji, zabrakło chłodnej głowy. Dosłownie w ostatnich sekundach po raz drugi w meczu piłkę do siatki wepchnął Bąk.

 

Chojniczanka Chojnice - Ruch Chorzów 4:3 (0:0)

0:1 - Czajkowski, 53 min

1:1 - Ryczkowski, 67 min

2:1 - Grzelak, 76 min

3:1 - Bąk, 83 min

3:2 - Balicki, 90+1 min.

3:3 - Zawal, 90+2 min

4:3 - Bąk, 90+3 min

Sędziował Piotr Idzik (Poznań)

Chojniczanka: Janukiewicz - Lisowski, Markowski, Boczek, Pietruszka, Bąk, Zawistowski (68 Danielewicz), Paprzycki, Drzazga (60 Ryczkowski), Biskup (18 Grzelak), Drozdowicz. Trener Krzysztof BREDE.

Ruch: Hrdliczka - Villafane (46 Komarnicki), Czajkowski, Zawal, Hołownia, Walski (83 Mello), Urbańczyk, Przybecki, Nowak (46 Balicki), Słoma, Posinković. Trener Krzysztof WARZYCHA.

żółte kartki: Paprzycki - Czajkowski, Walski, Słoma, Przybecki.

Komentarze (19)

Napisz komentarz
No photo
No photo~KatowiceGKSUżytkownik anonimowy
~KatowiceGKS
No photo~KatowiceGKSUżytkownik anonimowy
do ~Bara:
No photo~BaraUżytkownik anonimowy
27 sie 17 19:59 użytkownik ~Bara napisał
Warzycha nie zauwazol ześ ze te dwa elwry Chojniczance nic nie daly? Lopamiyntej sie . Przegroleś torami z gry! Topisz ta druzyna. Paterman Jak dlugo styknie wom jeszcze ciyrpliwości, duzo majom nieftorzy w gymbie i nic wiyncy. Robcie coś Prezesie bo dno
Dno juz blisko?to teroz nie jestescie na dnie,niebieski hipokryto?hu hu ha,hu hu ha,w chorzowie minus dwa.
28 sie 17 07:39 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FajkaUżytkownik anonimowy
~Fajka :
No photo~FajkaUżytkownik anonimowy
Nie rozumiecie ? Warzycha to przyjaciółka Patermana, nigdy go nie przegna ! Paterman już stracił rozum ponoć w ogóle nie da się z nim rozmawiać.
28 sie 17 07:27 | ocena:80%
Liczba głosów:10
80%
20%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~B1Użytkownik anonimowy
~B1 :
No photo~B1Użytkownik anonimowy
13 Września powiemy "sprawdzam" jaka będzie frekwencja na szpilu z Tychami. Obstawiam 3k. :)
Polecicie do 2 ligi i będzie 1,5-2 :)
Karma wróci bardzo szybko.
27 sie 17 20:12 | ocena:74%
Liczba głosów:19
74%
26%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii