Były prezes Piasta: Wolałbym mieć w drużynie Niezgodę niż dwójkę Papadopulos - Jankowski

Ruch Chorzow - Lechia Gdansk
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Jarosław Niezgoda już zapisał się w gronie najlepszych strzelców-debiutantów w historii klubu. Zdaniem Józefa Drabickiego Ruch powinien próbować go wykupić.

Reprezentant młodzieżówki zabłysnął w rundzie jesiennej. W 11 spotkaniach strzelił 7 goli. Podczas zimowej prezentacji drużyny jego wyjściu towarzyszył fragment utworu „Kiler” Elektrycznych Gitar. – Nie wybierałem tej piosenki, ale ktoś zrobił to bardzo trafnie. Mam być killerem od bramek – mówił „Sportowi” Jarosław Niezgoda i wciela swoje słowa w czyny. 22-letni snajper wiosną w ekstraklasie w 6 meczach trzy razy trafił do siatki. Wpisał się także na listę strzelców w niedawnym meczu towarzyskim kadry U-21 z rówieśnikami z Czech (1:2).

 

Długie susy i sporo bramek
- Bez wątpienia Piast powinien się go bać. Niezgoda to objawienie sezonu, bo przecież ma na koncie 10 bramek. To dosyć niepozorny zawodnik. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie jest taki szybki, ale to niesamowicie mylące. Robi długie susy i wygrywa pojedynki biegowe, potrafi się odpowiednio rozpędzić. Potrafi uderzyć z prawej i lewej nogi, jest silny fizycznie. Ma sporo atutów i trudno będzie gliwiczanom go powstrzymać – przekonuje Eugeniusz Lerch, były świetny napastnik „Niebieskich".
- Wyróżnia się w naszej lidze. Bardzo dobrze służy mu chorzowski klimat i to nie przypadek, że Niezgoda właśnie w Ruchu zaczął grać na tak wysokim poziomie. Waldemar Fornalik to dużej klasy warsztatowiec, który szlifuje młode talenty, a oni pod jego okiem robią ogromne postępy – zaznacza Józef Drabicki, były prezes Piasta. - W przeszłości w Piaście też to dobrze funkcjonowało, bo przecież w Gliwicach wypromowali się Kamil Wilczek, Kamil Glik, Adam Banaś, czy Mateusz Matras – wylicza.

 

Jeden zamiast dwóch
W ataku Piasta ma w derbach zagrać Michal Papadopulos. Na ławce siądą Maciej Jankowski i Łukasz Sekulski. Czech w tym sezonie tylko dwa razy trafił do siatki, „Jankes” trzykrotnie. Sekulski jesienią był graczem Korony i zaliczył w jej barwach 5 bramek. Wiosną na razie grał mało ze względu na uraz. - Nie chcę robić przykrości Papadopulosowi i Jankowskiemu, ale wolałbym mieć w zespole Niezgodę niż tę dwójkę. To młody, perspektywiczny zawodnik. Jest tylko wypożyczony z Legii, ale na miejscu Ruchu próbowałbym się porozumieć z legionistami w sprawie wykupu – mówi Drabicki.

 

Znakomita pamięć
Niezgoda już zapisał się w historii klubu, bo należy do czołowych strzelców-debiutantów. Ma na swoim koncie 10 bramek, a jeszcze 12 ligowych spotkań przed sobą. W dziejach „Niebieskich” przoduje Gerard Cieślik, który w pierwszym sezonie po wojnie strzelił 18 goli! - Dogonić Gerarda będzie mu bardzo trudno. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że Cieślik tyle bramek zdobył w 26 meczach. Pamiętam zresztą niektóre z tych trafień, bo chodziłem wtedy na spotkania „Niebieskich”. Jako 9-letni chłopak byłem na powojennej premierze ligowej. Było to w 1948 roku, a ja doskonale pamiętam ten mecz! Na starcie z Garbarnią wszedłem na stadion za darmo, razem z jakąś obcą osobą. My dzieciaki tak wtedy wchodziliśmy na mecze. Siedziałem tam, gdzie obecnie znajduje się sektor „dziesiona”. W tamtym czasie wały były obrośnięte trawnikami. Gdy ktoś wstawał i zasłaniał, słychać było: „siadaj, bo trawniki polecą”. Bramkarz Ruchu wyczyniał cuda. Jedyna bramka padła w 90 minucie, a jej autorem był Przecherka. Mocno uderzył, wygraliśmy 1:0, cały stadion wiwatował – wspomina Lerch. - Teraz piłka jest całkiem inna, ale każde czasy mają swoich bohaterów – dodaje.

 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
A Piast woli szrot.!
1 kwi 11:16 | ocena:58%
Liczba głosów:12
58%
42%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~tylko pytamUżytkownik anonimowy
~tylko pytam :
No photo~tylko pytamUżytkownik anonimowy
somebody, czy to twoja hrabina z Gliwic na A4 robi za piwo lody ???
2 kwi 14:55 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JoosUżytkownik anonimowy
~Joos :
No photo~JoosUżytkownik anonimowy
Joos do Johanek-piastofil . Co wąchasz?
6 kwi 14:02
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii