Biednemu wiatr w oczy, ale... kłopoty jednoczą Niebieskich

Kolejne plagi spadają na klub, a trener Waldemar Fornalik wykorzystuje przeciwności losu, aby bardziej scementować drużynę i by stała się ona odporna na wszelkie kłopoty.

Odra Opole - Ruch Chorzow
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Okazało się, że 36. godzin w podróży do Hiszpanii, noc we Frankfurcie - nie miały znaczenia dla drużyny, która była w stanie rozegrać niezły sparing z Servette FC Genewa (2:1). – Pamiętam czasy, kiedy jeszcze byłem piłkarzem, czy okres gdy zaczynałem pracę jako trener. Wtedy wielu drużynom nie powodziło się najlepiej i potrafiły jechać nawet 300 kilometrów na spotkanie ligowe w dniu meczu i wygrywać. Każdy z nas był zły i niepocieszony po tym, co wydarzyło się w Krakowie. Nikt nie miał jednak wpływu na to, że w Balicach nastała taka mgła, chociaż na tym lotnisku często to się zdarza. Straciliśmy te drugie połączenie i nie było innej możliwości jak nocleg we Frankfurcie - stwierdził po spotkaniu trener Waldemar Fornalik. - Mówiłem, żebyśmy nie szukali usprawiedliwienia w tych problemach, jakie mieliśmy z podróżą. Życie pokazało, że tak było. Zawodnicy wyszli na boisko pełni determinacji i agresywności. Miło patrzeć na zawodników, którzy tak bardzo profesjonalnie do tego podchodzą – przyznaje szkoleniowiec drużyny z Chorzowa, który przyglądał się grze Milena Gamakowa.


Bułgar z Lechii na razie może jedynie trenować i grać z Ruchem w sparingach. O jakimkolwiek sfinalizowaniu umowy nie może być mowy. - Zaprezentował się z dobrej strony. Było widać, że dysponuje dużymi umiejętnościami piłkarskimi. Na pewno potrzebuje czasu, żeby wkomponować się w zespół. W zasadzie również wszedł prosto z samolotu, bo przyleciał z Turcji. Nie było tego jednak widać i że pierwszy raz gra w tej drużynie - cytuje trenera portal niebiescy.pl.

 

RUCH TESTUJE PORTUGALCZYKA!


Mimo zakazu transferowego, osłabienia kadry, atmosfera w zespole się nie psuje. Ba, można zaryzykować stwierdzenie, że kłopoty łączą piłkarzy, których wiosną czeka nie lada wyzwanie, jakim będzie walka o uniknięcie degradacji. – Podróż była długa, nawet bardzo długa, ale w końcu dotarliśmy na miejsce, zjedliśmy obiad, mieliśmy chwilę czasu na odpoczynek i pojechaliśmy na mecz. Moim zdaniem zagraliśmy przyzwoite spotkanie, udało się wygrać z dobrą szwajcarską drużyną. Cieszymy się z tego, teraz zaczynamy obóz Podbudowaliśmy się tym zwycięstwem. Szwajcarzy grali ostro, ale my też nie odstawialiśmy nóg, walka była wyrównana – podkreślił 20-letni pomocnik Michał Walski.


Piłkarze Ruchu nie ukrywają, że najważniejsze dla niech jest to, że mogą trenować na zielonych boiskach. - Jeśli chodzi o warunki do treningu, hotelu, czy zakwaterowania, myślę, że Turcja jest poziom, jak nie dwa wyżej, ale to co potrzebujemy, czyli dwa boiska, w miarę wygodne łóżka i dobre jedzenie mamy tutaj zapewnione. Generalnie nie zwracamy na to aż tak dużej uwagi, naszym celem jest dobrze się przygotować do kolejnej rundy, przyjmiemy każde warunki – stwierdził kapitan drużyny. Rafał Grodzicki.

Komentarze (11)

Napisz komentarz
No photo
No photo~PGUżytkownik anonimowy
~PG :
No photo~PGUżytkownik anonimowy
WALDEK KING tylko on ich uratuje przed spadkiem. Prawdziwy niebieski. Powodzenia.
26 sty 17 09:51 | ocena:77%
Liczba głosów:13
77%
23%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~GojUżytkownik anonimowy
~Goj
No photo~GojUżytkownik anonimowy
do ~FAN:
No photo~FANUżytkownik anonimowy
26 sty 17 10:08 użytkownik ~FAN napisał
Powodzenia , wkrótce w pierwszej lidze:)
Za to wy juz zescie tam są
26 sty 17 10:33 | ocena:80%
Liczba głosów:10
80%
20%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PGUżytkownik anonimowy
~PG
No photo~PGUżytkownik anonimowy
do ~Goj:
No photo~GojUżytkownik anonimowy
26 sty 17 10:33 użytkownik ~Goj napisał
Za to wy juz zescie tam są
Dokładnie. Nie zapowiada się zeby komuchy z Zabrza awansowali przez co najmniej 5 lat po spadku Z EX hehe. Oni tam są i pozostaną, albo jak trupy wyjdą z ich 75 mln długu to klasa C dla nich stanie sie faktem.
26 sty 17 14:15 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii