Prawy obrońca z Białorusi blisko Podbeskidzia

Robert Podoliński
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

W najbliższych dniach Podbeskidzie będzie mieć nowego prawego obrońcę. To 14-krotny reprezentant Białorusi.

Choć runda wiosenna ekstraklasy rusza za dwa dni, Podbeskidzie Bielsko-Biała chce skorzystać z faktu, że okienko transferowe jest otwarte jeszcze do końca lutego. Już po ostatnim meczu sparingowym trener Robert Podoliński zapowiadał na naszych łamach, że Górale będą jeszcze aktywni. Teraz sprawy nabrały konkretów.

 

Bielszczanie prowadzą zaawansowane rozmowy z prawym obrońcą z Białorusi, który wczoraj przyjechał już do Polski. Ustalane są ostatnie szczegóły kontraktu. Piłkarz ma wkrótce przejść testy medyczne. - Temat transferu jest, ale nie mogę mówić o szczegółach. Faktycznie chodzi o białoruskiego prawego obrońcę, reprezentanta kraju - potwierdził nam Tomasz Mikołajko, wiceprezes klubu.

 

Jak udało nam się ustalić, prawym obrońcą jest Oleg Veretilo, 27-latek, który w grudniu rozstał się z Dinamem Mińsk i aktualnie pozostaje bez klubu. To 14-krotny reprezentant Białorusi, który całą dotychczasową karierę spędził w klubie ze stolicy kraju. Rozegrał w jego barwach 216 meczów w białoruskiej ekstraklasie i 36 spotkań w europejskich pucharach. Ostatni raz w kadrze narodowej zagrał we wrześniu 2014 roku. - Potwierdzam, że Oleg prowadzi rozmowy z Podbeskidziem. Wszystko powinno się wyjaśnić w najbliższych dniach - informuje Andrej Kabusz, menedżer piłkarza.

Z tej samej kategorii