Bartłomiej Babiarz w Zagłębiu Sosnowiec

Bartłomiej Babiarz został nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. 28-letni pomocnik podpisał 2,5-letni kontrakt.

Lech Poznan - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
 fot. Paweł Jaskółka  /  źródło: Pressfocus

W piątek rozwiązał kontrakt z Apollonem Smyrnis, dla którego jesienią rozegrał trzy spotkania w greckiej ekstraklasie. W rundzie wiosennej ma stanowić silny punkt drugiej linii sosnowickiego zespołu, pełniąc rolę defensywnego pomocnika.

 

Po raz pierwszy Zagłębie starało się o tego piłkarza w czerwcu ubiegłego roku, gdy pożegnał się z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. 28-latek wybrał wówczas bardziej intratną finansową ofertę z Hellady, mimo że otrzymał również propozycje z klubów rodzimej ekstraklasy. Jego podpis złożony teraz przy Kresowej oznaczać ma dla Zagłębia zamknięcie zimowego okienka transferowego.

 

Babiarz to trzeci piłkarz pozyskany przez sosnowiczan w przerwie między rundami. Nie licząc kapitana Tomasza Nowaka, będzie najbardziej doświadczonym graczem drużyny (130 meczów w ekstraklasie, sześć goli). Na początku stycznia do ekipy Dariusza Dudka dołączył Tymoteusz Puchacz, lewy obrońca z rezerw Lecha Poznań. Z Zagłębiem związał się również Callum Rzonca.

Komentarze (11)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~AndyKa:
No photo~AndyKaUżytkownik anonimowy
22 sty 13:51 użytkownik ~AndyKa napisał
Od kiedy Dudek objął Zagłębie brakowało wpisów "ekspertów" pokroju Rafa68.Widać Ze gość ma coś z głową.Zagłębie za Dudka gra zupełnie przyzwoicie i jeżeli B.Babiarz w co nie wątpię będzie prezentował formę gdy grał w Niecieczy czy Ruchu to fani Zagłębia m
B. Babiarz w Ruchu prezentował dobrą postawę (fakt) natomiast w Termalice był już tylko przeciętnym kopaczem. Podejrzewam że teraz praktycznie po pół roku przerwy od gry jego forma będzie jeszcze słabsza. No ale jak na 1 ligę i to że jest "za free" to wydaje mi się że pozyskanie takiego doświadczonego zawodnika przez Zagłębie jest okazją. Inną sprawą jest że to jest to człowiek trochę "chciwy" i łaknący kasy (stąd ucieczka z biedniejszego Chorzowa do bogatszej Niecieczy i później do Grecji) i bez jakiegokolwiek przywiązania do barw klubowych.
22 sty 18:11 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Rafal68Użytkownik anonimowy
~Rafal68 :
No photo~Rafal68Użytkownik anonimowy
AnDyKa z głową to ty cos masz skoro dla ciebie to jest świetny piłkarz bo zagrał aż 3 mecze przez cala jesien i to jeszcze w greckiej lidze oprócz obrony to niedodales napastników bo można powiedzieć ze nie mamy zadnego skład na awans niezły z ciebie marzyciel
22 sty 15:44 | ocena:67%
Liczba głosów:6
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~obiektywnyUżytkownik anonimowy
~obiektywny :
No photo~obiektywnyUżytkownik anonimowy
Ubawiłem się setnie. Błąd, mocno wstydliwy, popełnia dziennikarz, Do Zagłębia B. Babiarz przychodzi de facto jakko trzeci pozyskany w przerwie zimowej, tymczasem dziennikarz, piszący zazwyczaj o Zagłębiu, wymienia tylko T. Puchacza i B. Babiarza, "nie widzi" zakontraktowanego kilka dni wcześniej C. Rzonce. U wiernych czytelników Sportu? - u popleczników, kolegów dziennikarza? W każdym razie dostaję minusy ja, nie dziennikarz. "Wesołe".
22 sty 10:51 | ocena:62%
Liczba głosów:13
38%
62%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii