Artur Boruc i Andrzej Fonfara przejmą Zagłębie Sosnowiec? Do transakcji może dojść jeszcze w tym roku

Według informacji portalu "Weszło.com" były bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc oraz pięściarz Andrzej Fonfara są bliscy zakupu Zagłębia Sosnowiec. Być może stanie się to jeszcze w tym roku.

Poland - Finlandia
 fot. Paweł Jaskółka  /  źródło: Pressfocus

Zagłębie od kilku lat z marnym skutkiem puka do bram ekstraklasy. Od dłuższego czasu klub z ulicy Kresowej nie może znaleźć także bogatego inwestora, który wspomógłby zespół pod względem finansowym. Obecnie większościowym udziałowcem Zagłębia Sosnowiec jest miasto, które posiada 95 proc. udziałów.

 

Być może wkrótce jeden z powyższych problemów się rozwiąże. Portal "Weszło.com" poinformował, że bliscy kupienia klubu ze Sosnowca są Artur Boruc i Andrzej Fonfara. Bramkarz angielskiego Bournemouth oraz były mistrz świata federacji IBO w wadze półciężkiej, który od kilku lat mieszka na stałe w USA (prowadzi tam też własne interesy) chcą zainwestować swoje pieniądze w I-ligowy klub. Prywatnie obaj są wielkimi fanami Legii Warszawa, a przy okazji też kibicują zaprzyjaźnionej z nią drużynie ze Sosnowca. Poza tym Boruc w 2014 roku został ambasadorem Akademii Piłkarskiej Zagłębia.

 

- Dużo powiedzieć nie mogę, ale przecież nie będę zaprzeczał. Tak, jesteśmy w kontakcie, trwają rozmowy, natomiast jest to ich wstępny etap - komentował całą sytuację prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski. "Weszło" informuje, że do transakcji może dojść, jeśli nie w tym roku, to na pewno w tym sezonie. Portal dodał również, że pozytywnie do całej transakcji odniósł się prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~mi(L)ikUżytkownik anonimowy
~mi(L)ik :
No photo~mi(L)ikUżytkownik anonimowy
Telenowela z serii : jak Citko Wisłę kupował.
14 wrz 17 21:21 | ocena:50%
Liczba głosów:10
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
Spoko MJ po kilku kolejkach ich zwolni z obowiązku bycia wspólnikiem hehe
14 wrz 17 21:45 | ocena:55%
Liczba głosów:11
45%
55%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~smokUżytkownik anonimowy
~smok :
No photo~smokUżytkownik anonimowy
Prima aprilis
14 wrz 17 19:40 | ocena:67%
Liczba głosów:12
33%
67%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii