Reprezentant Estonii zasilił kadrę Miedzi Legnica

Artjom Artjunin
 /  fot. x  /  źródło: Wikipedia

Na dwa lata z zespołem Ryszarda Tarasiewicza podpisał kontrakt nowy obrońca.

26-letni reprezentant Estonii Artjom Artjunin, który w ostatnich dniach był testowany przez Miedź, podpisał z legnickim klubem 2-letni kontrakt. – To solidny, lewonożny obrońca. Będzie walczyć o miejsce w wyjściowym składzie – mówi Ryszard Tarasiewcz, trener Miedzi.

Artjunin mierzy 190 cm i dotychczas występował na środku obrony Levadii Tallin. Rozegrał 50 meczów w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju, a także 6 spotkań w seniorskiej kadrze. W zespole z Tallina w 2015 roku wystąpił w 18 meczach. Rok wcześniej zagrał z Levadią w kwalifikacjach Ligi Mistrzów, strzelając dwie bramki w meczu z La Fiorita. Miał także asystę w meczu przeciwko Sparcie Praga. Artjunin zna się bardzo dobrze z zakontraktowanym wcześniej przez Miedź napastnikiem Igorem Subbotinem, z którym występował zarówno w Levadii, jak i reprezentacji Estonii.

26-letni stoper od kilku dni był testowany przez Miedź. Wystąpił m.in. w wygranym 3:0 meczu sparingowym legniczan z Górnikiem Zabrze i przekonał do siebie sztab szkoleniowy Miedzianki. Zawodnik przeszedł pomyślnie testy medyczne i we wtorek podpisał z Miedzią 2-letni kontrakt.

 

Z tej samej kategorii