Zagłębie pozyskało stopera. Arkadiusz Jędrych piłkarzem I-ligowca

25-letni Arkadiusz Jędrych został nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. Były obrońca Pogoni Siedlce podpisał dwuletni kontrakt.

Arkadiusz Jędrych, Zagłębie Sosnowiec
 fot. Zagłębie Sosnowiec  /  źródło: Materiał prasowy

Jędrych to wychowanek Znicza Pruszków, w którego barwach rozegrał 170 spotkań i strzelił 26 bramek. W minionym sezonie ten 25-letni obrońca był zawodnikiem Pogoni Siedlce, gdzie zaliczył 34 występy. Zarówno w Zniczu, jak i w Pogoni Jędrych miał okazję trenować pod okiem Dariusza Banasika, obecnego szkoleniowca Zagłębia Sosnowiec. Nowy nabytek klubu ze Sosnowca nie ukrywa, że osoba Banasika był jednym z powodów, dla których zmienił otoczenie.

 

- Był to ciężki "kąsek" do zgryzienia, gdyż Pogoń ma za sobą dobry rok. Zaczynaliśmy rundę z trenerem Banasikiem, który zimą przeszedł do Zagłębia i miał on wpływ na moją decyzję. Przyjechałem do Sosnowca, obejrzałem obiekt, zaplecze. Są tu świetne warunki. To spowodowało, że decyzja szybko zapadła. Jestem zadowolony z takiego obrotu spraw i mam nadzieję, że to wszystko będzie rozwijało się w dobrym kierunku - powiedział Arkadiusz Jędrych, który podpisał z Zagłębiem dwuletni kontrakt.

Z tej samej kategorii