Romantyczny bohater Ludowego wiecznie żywy

Wiosna w pierwszej lidze będzie (jest!) niesamowita. Przeglądając zestaw par 22. kolejki, tak naprawdę próżno doszukiwać się meczu bez wielkiej stawki; no, może poza wizytą Pogoni Siedlce w Kluczborku.

Zaglebie Sosnowiec - Wisla Krakow
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

W ostatnich dniach na Twitterze mignęła mi tabela za okres pracy Zbigniewa Smółki w Stali Mielec. 7 zwycięstw, 3 porażki – i pierwsze miejsce. Szacunek! Smółka, choć wielu zalet odmówić mu nie sposób, tak naprawdę niczego konkretnego i wymiernego na trenerskiej drodze z danymi zespołami nie osiągał. Utrzymanie zaplecza ekstraklasy dla Podkarpacia będzie osiągnięciem, skoro obejmował mielczan, gdy uchodzili za murowanego kandydata do spadku.

Idąc tym tropem, trochę poklikałem i z pomocą nieocenionego 90minut.pl zerknąłem, jak przedstawia się Zagłębie Sosnowiec w klasyfikacji liczonej od chwili odejścia Jacka Magiery do Legii Warszawa. 14. miejsce, 13 punktów w 12 meczach – więcej jedynie od Bytovii, Tychów i Kluczborka. Jak na kandydata (co tam kandydata – faworyta!) do awansu, masakra.

- Jacek Magiera to taki klubowy bohater romantyczny; mój zresztą też. I ten nasz bohater romantyczny żyje dalej swoim życiem w Zagłębiu – mówił mi w grudniu prezes Marcin Jaroszewski. Tyle że Zagłębie za Magiery, a Zagłębie teraz – to dwa coraz bardziej odległe od siebie byty. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że jeśli przegra dziś derby z Katowicami, marzenia o awansie trzeba będzie odłożyć. I zwrócić baczniejszą uwagę na tych, których „kibicowska” ekstraklasa akurat z utęsknieniem nie wypatruje. Wigry, Sandecja, Miedź... O Chojniczance nie wspominając.

Czy Zagłębie Sosnowiec awansuje do ekstraklasy?

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~otto Użytkownik anonimowy
~otto :
No photo~otto Użytkownik anonimowy
podejrzewam że to kolejny głupi wpis redaktorka kibica jednego klubu więcej obiektywizmu panie L
18 mar 17 23:34
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii