Widzew będzie stawiał na byłych graczy z Cichej?

Po zakontraktowaniu trenera Franciszka Smudy przyszła pora na piłkarzy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w zespole łódzkiego trzecioligowca pojawi się doświadczona dwójka: Rafał Grodzicki, Łukasz Surma, którzy ostatnio grali w Ruchu.

Grodzicki
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Niespełna miesiąc temu, większościowym udziałowcem 4-krotnego mistrza Polski został Murapol. Lider rynku deweloperskiego w Polsce nabył pakiet 79 proc. akcji i zapowiedział szybką odbudową potęgi Widzewa. Firma ma zainwestować w klub 14 mln złotych w przeciągu pięciu lat, a celem jest jak najszybszy powrót do Ekstraklasy.
Ma w tym pomóc nowy szkoleniowiec i nowi piłkarze. We wtorek na konferencji prasowej zaprezentowano nowego trenera, którym został świetnie znany w Łodzi Franciszek Smuda. Teraz pora na zawodników.
Trzecioligowca ma wzmocnić dwójka piłkarzy znanych na Górnym Śląsku. To rekordzista w Ekstraklasie pod względem liczby gier Łukasz Surma, a także Rafał Grodzicki. Obaj, przez ostatnich kilka sezonów grali w Ruchu, z którym w poprzednim sezonie spadli do I ligi. Latem ich drogi z Niebieskimi rozeszły się. Obaj nie znaleźli dotąd nowego pracodawcy. Jak się okazuje, to szybko może się zmienić, bo i Surma i Grodzicki są już po wstępnych rozmowach z działaczami Widzewa. Ten pierwszy był niedawno na ligowym meczu Zagłębia Sosnowiec. Z ewentualnego przejścia do pierwszoligowca nic jednak nie wyszło. Teraz, mający na swoim koncie 559 ligowych gier Surma, ma trafić drużyny prowadzonej przez „Franza”.
Podobnie jest w przypadku Grodzickiego. Choć były kapitan Ruchu liczył na to, że dalej będzie grał w Ekstraklasie, to na oferty się nie doczekał. Dla podtrzymania formy trenował z Garbarnią Kraków. Teraz, podobnie jak Surma, ma wylądować w klubie z Łodzi.
Widzew potrzebuje wzmocnień, co pokazał pierwszy mecz tego sezonu, w którym łodzianie ulegli na wyjeździe beniaminkowi III ligi Victorii Sulejówek 1:2. Kolejnym rywalem mającego ambicje szybkiego awansu zespołu będzie w sobotę w Łodzi Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

 

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Baranie jajoUżytkownik anonimowy
~Baranie jajo :
No photo~Baranie jajoUżytkownik anonimowy
czerwono-niebiesko-białogwiazdzista konfiturska koalicja : pejsy, smrody i milicja.
11 sie 17 02:01 | ocena:64%
Liczba głosów:11
36%
64%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Siwy 56Użytkownik anonimowy
~Siwy 56 :
No photo~Siwy 56Użytkownik anonimowy
FRANC NIE BIERZE EMERYTOW
14 wrz 17 18:40
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
U siebie w domu ma wyzsza klasę w II lidze Garbarnia
12 sie 17 15:54
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii