Unia Turza Śląska „pozbywa się” piłkarzy

Trzecioligowiec za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z pomocnikiem Bartłomiejem Setlakiem. Inny piłkarz - Jonatan Domin dostał zgodę na poszukiwanie nowego pracodawcy, lecz jeszcze żaden klub nie „upomniał się” o wychowanka Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, a do macierzystych klubów powrócili Mateusz Krzyżok i Tomasz Okraszewski.

Jonatan Domin
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Trzecioligowiec z Turzy Śląskiej rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. W kadrze zespołu prowadzonego przez trenera Józefa Dankowskiego i jego asystenta Marka Kostrzewę doszło do retuszy. Unia za porozumieniem stron rozwiązała kontrakt z Bartłomiejem Setlakiem, natomiast Jonatan Domin dostał zgodę na poszukiwanie nowego pracodawcy, lecz jeszcze żaden klub nie „upomniał się” o wychowanka Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie.
W rundzie wiosennej w zespole Unii zabraknie Mateusza Krzyżoka i Tomasza Okraszewskiego, którzy po okresie wypożyczenia wrócili do macierzystych klubów, czyli Odry Centrum Wodzisław Śląski i Piasta Gliwice.

 

Trenerzy Dankowski i Kostrzewa testują trzech młodzieżowców z Naprzodu Czyżowice (liga okręgowa), do zespołu dołączył pomocnik GKS-u 1962 Jastrzębie Piotr Trąd, który jesienią był wypożyczony do IV-ligowej Spójni Landek. Do dyspozycji szkoleniowców będą również Krystian Dudała i Paweł Polak, którzy w rundzie jesiennej z gry wyeliminowały kontuzje. Obaj zagrali w czterech meczach ligowych - Polak ostatni mecz rozegrał 19 sierpnia z rezerwami Górnika Zabrze, a Dudała 27 sierpnia z Pniówkiem Pawłowice.


W tym miesiącu zespół z Turzy rozegra dwa mecze kontrolne. Pierwszym sparingpartnerem będzie Orzeł Mokre (4. drużyna II grupy katowickiej klasy okręgowej), z którym turzanie zmierzą się 20 stycznia (sobota) w Knurowie. Tydzień później ich przeciwnikiem będzie lider II ligi, GKS 1962 Jastrzębie.

 

Z tej samej kategorii