Lider z Częstochowy już się ruszył. Piłkarze Skry powoli rozpoczynają treningi

Chęć walki o awans jest tak duża, że zawodnicy III-ligowej Skry Częstochowa o niczym innym nie myślą.

Łukasz Krzczuk
 fot. Dorota Dusik  /  źródło: własne

Zawodnicy Skry na odpoczynek mieli raptem dwa tygodnie. Na ostatnich zajęciach spotkali się 19 grudnia, kończąc okres ćwiczeń w siłowni i na boisku. - Plan został wykonany, choć treningi były trudne. To czas, w którym potrzeba wewnętrznej mobilizacji, bo wszyscy byli zmęczeni, w głowach mieli święta - zauważa trener Jakub Dziółka. - Mieliśmy do dyspozycji obiekt naszej SMS i warunki były naprawdę bardzo dobre. Mam nadzieję, że jak rozpoczniemy okres przygotowawczy, to również będziemy z niego korzystać.

 

Na dobrej drodze

Choć okres właściwych przygotowań rozpocznie się 8 stycznia, to zawodnicy lidera III grupy III ligi ruszają się od wczoraj, trenując według indywidualnych planów. - Tak będzie do soboty. W niedzielę chłopcy złapią oddech, a od poniedziałku ruszymy już pełną parą. Spotykać się będziemy codziennie, z wyjątkiem czwartków - informuje szkoleniowiec Skry - i tak będzie do 10 marca, kiedy zainaugurowana zostanie rudna rewanżowa.

 

Częstochowianie są na dobrej drodze do awansu, choć zdają sobie sprawę, że czeka ich trudne zadanie. Za ich plecami czają się bowiem rywale, którzy również chcieliby się znaleźć na szczeblu centralnym i już po jednej czy dwóch kolejkach czołówka tabeli może się wywrócić. Na tę chwilę Skra ma 3 punkty przewagi nad Stalą Brzeg, ale 4. w zestawieniu Gwarek Tarnowskie Góry traci do niej raptem 5 punktów.

 

Mocni u siebie

Wiosna dla aktualnego lidera może być o tyle trudna, że aż w 10 z 17 meczów występować będzie w roli gościa, a jesienią stadion przy Loretańskiej stanowił twierdzę nie do zdobycia; 9 zwycięstw i remis zapewniło mu 28 z 36 zdobytych punktów. Jak łatwo obliczyć, na obcych boiskach Skra wywalczyła raptem 8 „oczek", raz wygrywając, 5 razy remisując i raz przegrywając. Ciekawy jest również bilans bramkowy. U siebie 22:4, a na wyjazdach... 2:2. - Fakt, iż straciliśmy tylko 6 goli, jest zasługą całego zespołu. Bez wsparcia napastników i pomocników bramkarz i obrońcy nie byliby w stanie powstrzymać rywali. Wychodziliśmy na boisko, by przede wszystkim goli nie tracić. Może nie zdobyliśmy ich dużo, ale trzeba pamiętać, że stwarzaliśmy sobie sytuacje i w ofensywie byliśmy groźni - zauważa golkiper częstochowian, Kamil Kosut, który z powodu rozciętego łokcia bronił tylko w pierwszej części sezonu, ustępując miejsce Łukaszowi Krzczukowi.

 

Rzeczowo i konkretnie

Kadra zespołu jest stabilna i raczej nie będzie wymagać wielkich zmian. Jeśli do nich dojdzie, to będą kosmetyczne. Uwaga działaczy bardziej będzie musiała być skupiona na kwestiach organizacyjnych. - Postawa naszego zespołu wzbudza emocje w Warszawie. Już dwa razy byliśmy zapraszani przez PZPN, by omówić pewne kwestie pod kontem ewentualnego awansu do II ligi - mówi prezes Skry, Artur Szymczyk.

 

Nie tylko przedstawiciele Skry uczestniczyli w mityngach. - Zaproszono po 8 czołowych klubów z czterech grup. Było bardzo rzeczowo i konkretnie. Dowiedzieliśmy się szczegółowo i konkretnie, co musimy zrobić, by przejść proces licencyjny - dodaje wiceprezes III-ligowca, Piotr Wierzbicki. - Finansowe wymogi są takie same, jak w sezonie 2013/14, kiedy walczyliśmy o awans z Nadwiślanem Góra. Podniesiono jednak pewne oczekiwania względem infrastruktury. Trzeba również mieć więcej drużyn młodzieżowych; kiedyś były dwie, teraz cztery. W przypadku awansu, będziemy mogli grać przy Loretańskiej, choć parę elementów wymaga poprawy. Myślę o wymianie części krzesełek na jednym sektorze czy drugim punkcie gastronomicznym dla kibiców rywali. To nie są na szczęście drogie inwestycje. Ważne natomiast jest, że trybuny mamy zadaszone - podkreśla Wierzbicki. Weryfikacja obiektów rozpocznie się w marcu, a jej wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu. - Drużyna musi walczyć na boisku, a reszta jest już na naszej głowie - kończy wiceprezes Skry.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~tgUżytkownik anonimowy
~tg :
No photo~tgUżytkownik anonimowy
Gwarek Skrze punktu nie odda
5 sty 16:30
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii