Pniówek Pawłowice pozyskał nowych zawodników

Nowym nabytkiem III-ligowca z Pawłowic Ślaskich został bramkarz Bartosz Gocyk, poprzednio grający w IV-ligowej Polonii Łaziska Górne. Z Ruchu Radzionków został wypożyczony 20-letni obrońca, Mateusz Nowara. Coraz bliżej jest transfer 23-letniego napastnika lub ofensywnego pomocnika, Mateusza Habora z LKS-u Łąka.

Mateusz Nowara
 /  fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Jak już informowaliśmy wcześniej, III-ligowiec z Pawłowic Śląskich po zakończeniu rundy jesiennej pożegnał się z siedmioma zawodnikami. Teraz działacze Pniówka próbują załatać powstałą dziurę w kadrze, by w rundzie wiosennej trener Jan Woś miał do dyspozycji przynajmniej 22 piłkarzy.


Nowym nabytkiem zespołu z Pawłowic został 26-letni bramkarz Bartosz Gocyk, który w rundzie jesiennej występował w IV-ligowej Polonii Łaziska Górne. - Pozyskaliśmy go na zasadzie transferu definitywnego - informuje wiceprezes do spraw sportowych Pniówka, Rafał Wadas. - Z Ruchu Radzionków wypożyczyliśmy 20-letniego obrońcę, Mateusza Nowarę. Okres wypożyczenia kończy się 30 czerwca przyszłego roku. Umowa zawiera prawo pierwokupu, ale musimy to zgłosić najpóźniej 15 czerwca.


Dodajmy, że Nowara (urodzony 5 lutego 1997 roku) jest wychowankiem ŁTS-u Łabędy, w rundzie wiosennej sezonu 2013/2014 zagrał sześć meczów w III lidze w rezerwach Piasta Gliwice. W Ruchu Radzionków grał od wiosny 2016 roku.


Pniówek jest coraz bliżej sfinalizowania transferu Mateusza Habora z LKS-u Łąka. Ten 23-letni napastnik lub ofensywny pomocnik (ur. 7 marca 1994 r.) w przeszłości grał w Krupińskim Suszec. - Wszystko jest na dobrej drodze - zapewnia Rafał Wadas. - Jesteśmy ponadto zainteresowani transferem 19-letniego obrońcy Zagłębia Sosnowiec, Marcina Mączki, ale to wymaga czasu.


Klub z Pawłowic Śląskich porozumiał się z GKS-em 1962 Jastrzębie w sprawie przedłużenia wypożyczenia napastnika, Macieja Gaszki. Siedemnastolatek w rundzie jesiennej wystąpił w III lidze w 11 meczach, strzelając w nich trzy gole: z KGHM ZANAM Polkowice (1:1), Górnikiem II Zabrze (2:1) i Ruchem Zdzieszowice (1:3). – W umowie jest klauzula, że do 3 marca 2018 roku klub z Jastrzębia może zażądać powrotu tego zawodnika do siebie - wyjaśnia wiceprezes Wadas.

 

 

Z tej samej kategorii