Niepotrzebni Pniówkowi piłkarze wzmocnią Unię Turza Śląska

Arkadiusz Lalko i Kamil Kostecki, dwaj piłkarze spisani niedawno na straty przez Pniówek Pawłowice Śląskie, nadal będą grać w 3 lidze. Transakcja jeszcze nie została sfinalizowana, ale jest pewna na 99 procent. Drużyna trenera Józefa Dankowskiego przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie 9 stycznia.

Kamil Kostecki
 /  fot. Mirosław Szozda  /  źródło: 400mm

Transakcja jeszcze nie została sfinalizowana, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w rundzie wiosennej w zespole prowadzonym przez trenera Józefa Dankowskiego zagrają dwaj piłkarze, spisani niedawno na straty przez Pniówek Pawłowice  Arkadiusz Lalko i Kamil Kostecki.

 

W rundzie jesiennej „Kostek” zagrał w 9 meczach, spędzając na boisku 647 minut, czyli średnio 80,87 min na mecz. Z kolei „Lalo” wystąpił w 16 spotkaniach ligowych, zdobył dwa gole, zagrał 1316 minut, co dało średnią 82,25 min na mecz.

 

Piłkarze z Turzy Śląskiej treningi wznowią 9 stycznia przyszłego roku.  Po dwóch dniach zajęć w sali w Gorzyczkach zostaną przeprowadzone testy wydolnościowo-szybkościowe, a pierwszy sparing zaplanowano na 20 stycznia. Tego dnia w Knurowie Unia zmierzy się z Orłem Mokre.

 

Oto wykaz zimowych gier kontrolnych zespołu trenera Dankowskiego: Orzeł Mokre (20.01, w Knurowie), GKS 1962 Jastrzębie (27.01, w Jastrzębiu), Polonia Poraj (3.02, w Czeladzi), Lokomotiva Petrovice (10.02, w Karvinie), Elana Toruń (17.02, w Rybniku-Kamieniu), MFK Havirzov (24.02, w Karvinie) i LKS Czaniec (3.03, w Czańcu).

 

Pierwszym ligowym przeciwnikiem Unii będzie KGHM ZANAM Polkowice, z którym zmierzą się na wyjeździe 10 marca.

Z tej samej kategorii