Trzecioligowiec z Pawłowic Śląskich szuka młodzieżowców

Trener Jan Woś pierwszego przeglądu kandydatów dokona w najbliższą sobotę w sparingu z Tempem Puńców, który zostanie rozegrany w czeskim Cieszynie. Tydzień później szkoleniowiec trzecioligowca zaplanował poligon doświadczalny w Jastrzębiu Zdroju, gdzie jego zespół zmierzy się z zespołem ligi okręgowej, Naprzodem Czyżowice.

Jan Woś
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Trzecioligowcy zakończyli już rundę jesienną, ale to wcale nie oznacza, że rozpoczęli już urlopy. Trener Pniówka Pawłowice Śląskie Jan Woś właśnie rozpoczyna poszukiwania kandydatów, którzy zasililiby jego drużynę w rundzie wiosennej. W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 jego podopieczni w Czeskim Cieszynie zmierzą się z Tempem Puńców, występującym na co dzień w lidze okręgowej.


- Dlaczego gramy w Czechach? Ponieważ jest tam boisko ze sztuczną nawierzchnią - wyjaśnia szkoleniowiec Pniówka. – Jeszcze nie wiem, ilu i którzy zawodnicy z kadry zespołu zagrają w sobotnim sparingu. Czekam bowiem na informację, ilu nowych piłkarzy zjawi się w Cieszynie. Na razie wiemy, że ma przyjechać kilku piłkarzy z rezerw GKS-u Tychy.


Trener Woś poszukuje przede wszystkim młodzieżowców. - Przede wszystkim szukam dobrych piłkarzy - oponuje szkoleniowiec. - Jeżeli będą zawodnicy o określonych umiejętnościach, to nie pogardzę nimi, nawet jeżeli nie mieszczą się już w tej kategorii wiekowej.


Drugim sparing zespół z Pawłowic rozegra w następną sobotę, 2 grudnia. Na boisku przy ulicy Kościelnej w Jastrzębiu Zdroju przeciwnikiem Pniówka będzie inny zespół z ligi okręgowej, Naprzód Czyżowice. To spotkanie również rozpocznie się o godz. 10.00.


Sztab szkoleniowy Pniówka opracował już plan przygotowań do rundy wiosennej. Piłkarze wrócą do treningów 15 stycznia 2018 roku, a przed wznowieniem rozgrywek ligowych zagrają dziesięć meczów kontrolnych. Ich sparingpartnerami będą: Beskid Skoczów (20.01), Odra Centrum Wodzisław (27.01), Podbeskidzie II Bielsko-Biała (31.01), Bytomski Sport (3.02), Forteca Świerklany (10.02), Górnik II Zabrze (14.02), GKS 1962 Jastrzębie (17.02), Kuźnia Ustroń (21.02), LKS Czaniec (23.02), KS Decor Bełk (3.03).

 

Z tej samej kategorii