Snochowski zrezygnował. Bytomski Sport ma nowego prezesa

Jakub Snochowski zrezygnował z funkcji prezesa spółki Bytomski Sport oraz z szefowania klubowi Polonia Bytom. Prezydent miasta Damian Bartyla – gmina jest właścicielem obu spółek – przyjął na razie tylko jedną rezygnację. Nowym prezesem Bytomskiego Sportu został Krzysztof Bochnia, związany z nim już od jakiegoś czasu.

20.05.2012 1 LIGA POLONIA BYTOM - ARKA GDYNIA
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

- Co do rezygnacji z funkcji w Polonii muszę jeszcze z dotychczasowym prezesem porozmawiać i zastanowić się, co dalej – mówi Damian Bartyla.

 

Rezygnacja Snochowskiego – radnego z popierającego Bartylę ugrupowania w Radzie Miasta – ma pomóc w przekonaniu radnych do zmiany kwietniowej uchwały, w której gmina wykreśliła finansowanie modernizacji stadionu z Wieloletniej Prognozy Finansowej.

 

Realizowany przez Bytomski Sport kompleks ze zmodernizowanym stadionem, lodowiskiem i basenem to sztandarowy projekt prezydenta Bartyli, który niedawno stracił większość w radzie miasta. Prezydent zapowiedział jednak, że uchwała jeszcze w wakacje wróci pod obrady Rady Miasta i liczy na zmianę decyzji radnych.

 

- Stan klubowej bazy jest opłakany, urąga wszelkim standardom. To jest inwestycja potrzebna nie tylko piłkarzom czy hokeistom, ale wszystkim mieszkańcom. Bytom nie jest zamożnym miastem, ale nowy kompleks sportowy jest skalkulowany ekonomicznie i ma służyć bytomianom, w których sporo jest środowisk biednych. Sport zaś ma ogromną funkcję społeczną, odciąga młodzież od patologii i jest oknem na świat – przekonuje Bartyla.

 

We wtorek spółka Bytomski Sport ogłosiła zwycięzcę konkursu architektonicznego na projekt kompleksu dwóch lodowisk z basenem przy stadionie im. Edwarda Szymkowiaka. Inwestycja ma kosztować 70 mln złotych, a miasto chce wystąpić o dofinansowanie 50 procent jej kosztów w ramach specjalnego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Konkurs wygrała – w nagrodę otrzymała 30 tys. zł i prawo do opracowania szczegółowego projektu - pracownia RS Architekci z Rudy Śląskiej.

 

Komentarze (12)

Napisz komentarz
No photo
No photo~ZIELONYUżytkownik anonimowy
~ZIELONY :
No photo~ZIELONYUżytkownik anonimowy
odnosze wrazenie ze Bartyla juz dawno stracil poczucie rzeczywistosci...znow bredzi o kompleksie sportowym, a kasa miasta swieci pustka !
4 lip 17 23:02 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~B1Użytkownik anonimowy
~B1 :
No photo~B1Użytkownik anonimowy
Snochowski karierowicz i przerzut. Nie pamiętasz jak na Ruch Radzionków jeździłeś, na wyjazdy także ?
4 lip 17 18:19 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~bytomski sportUżytkownik anonimowy
~bytomski sport :
No photo~bytomski sportUżytkownik anonimowy
Polonii juz nie ma niech miasto wybuduje stadion Szombierkom!
4 lip 17 18:08 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii